shutterstock_135381740-600x400
کوالکام اواخر سال گذشته در خبری٬ اعلام کرد که پردازنده های ۶۴ بیتی اسنپدراگون ۸۱۰ را از ابتدای سال ۲۰۱۵ به طور گسترده تولید خواهد کرد. پردازنده های سری اسنپدراگون برای بسیاری از ما آشنا است. سونی و دیگر شرکت های مطرح سازنده تلفن همراه در سالهای اخیر استفاده از پردازنده های کوالکام را در محصولات خود در دستور کار قرار دادند. کوالکام نیز که به خوبی از مشتریان خود آگاه است برای فشرده تر کردن بازار رقابتی جدیدترین نسل از پردازنده های اسنپدراگون را با عنوان اسنپدراگون ۸۱۰ در سال آینده عرضه خواهد کرد.

 

اما پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ در فاصله ۴ ماه تا آغاز سال جدید میلادی به مرحله آزمایش رسید. امروز تصویری منتشر شد که نشان میدهد پردازنده ۶۴ بیتی اسنپدراگون ۸۱۰ در حال تست بوسیله برنامه بنچمارک Antutu است. در این تست این پردازنده بر روی یک دستگاه با رزولیشن 2560×1600 و صفحه نمایش ۶.۲ اینچی و رم ۴ گیگابایتی قرار داده شده است. البته فرکانس پردازنده در این آزمایش بر روی حداقل و حداکثر 200-940MHz قرار داده شده است اما این پردازنده توان پردازش ۲ گیگاهرتزی را نیز خواهد داشت.
big
 

پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ پردازنده گرافیکی آدرنو ۴۳۰ را نیز در خود جای داده است. عرضه این پردازنده ها در ابتدای سال ۲۰۱۵ نوید آن را میدهد که شاهد استفاده از آن بر روی پرچمدار اولیه سونی در سال ۲۰۱۵ باشیم. پرچمدار بعدی سونی بعد از اکسپریا Z3 به احتمال قوی اکسپریا Z4 خواهد بود. با این تفاصیل آیا اکسپریا Z4 سونی را با پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ خواهید پسندید ؟

Gsmarena