qualcomm
حدود دو ماه قبل بود که سندی از کوالکام به بیرون درز کرد که در آن جزئیاتی از نسل آینده پردازنده های این شرکت تحت عنوان اسنپدراگون 820 و اسنپدراگون 815 نوشته شده بود. یک ماه پس از درز این سند کوالکام تولید پردازنده بالا رده اسنپدراگون 820 را به طور رسمی تایید کرد اما خبری از تایید پردازنده اسنپدراگون 815 در آن برهه زمانی نشد.

پس از درز این سند شایعات پیرامون دو پردازنده بالا رده کوالکام زیاد شد. حتی چند هفته قبل نیز نتایج آزمایشاتی از پردازنده اسنپدراگون 815 به بیرون درز کرد که نشان از حرارت کمتر این پردازنده در مقابل نسل های قبلی دارد.

با وجود تمامی شایعات و اسنادی که از پردازنده اسنپدراگون 815 به بیرون درز کرده بود، اما کوالکام به طور رسمی تمامی شایعات را در این رابطه رد میکند. Jon Carvill مدیر ارشد روابط عمومی کوالکام اظهار دارد که تمامی صحبت ها در مورد پردازنده اسنپدراگون 815 شایعه ای بیش نیست و صحت ندارد.

او در این رابطه میگوید، کوالکام هیچ برنامه ای برای تولید پردازنده اسنپدراگون 815 ندارد و نسل بعدی پردازنده های بالا رده این شرکت پس از اسنپدراگون 810 قطعا اسنپدراگون 820 خواهد بود. اسنپدراگون 820 قرار است از اواخر سال جاری به تولید انبوه برسد و در محصولات نیمه اول سال 2016 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.