اسنپدراگون 835 در حال حاضر خبرساز ترین چیپست کوالکام در سال 2017 است اما این کمپانی بدون تردید در سال جاری پردازنده های دیگری را هم در اختیار سازندگان تلفن های همراه قرار خواهد داد.

علاوه بر اسنپدراگون 835 که پیش از این به صورت رسمی معرفی شده بود، کوالکام قصد دارد تا سه پردازنده دیگر را در سطح میان رده ها معرفی میکند. این پردازنده ها به نام های اسنپدراگون 630 و اسنپدراگون 635 قرار است جانشین پردازنده اسنپدراگون 625 شوند که در کنار اسنپدراگون 660، پردازنده های میان رده کوالکام در سال 2017 را تشکیل خواهند داد.

گفته میشود هر سه پردازنده نامبرده 8 هسته ای خواهد بود که البته مدل اسنپدراگون 660، به صورت دو قلو و از چهار هسته Cortex-A73 و چهار هسته Cortex-A53 تشکیل میشود، در حالی که هر 8 هسته دو مدل دیگر Cortex-A53 خواهد بود.

نظر به این که سونی یکی از مشتریان همیشگی پردازنده های کوالکام در سطح پرچمداران و میان رده هاست، این احتمال وجود دارد که چیپست های میان رده سونی که قطعا قدرتی در حد و اندازه چیپ های پرچمدار سال های قبل دارد، در برخی از محصولات سونی مورد استفاده قرار بگیرد. اسنپدراگون 660 یا هر پردازنده دیگری، نمیدانیم! ولی منتظر خبرهای بیشتر از کوالکام و سونی خواهیم بود.

منبع: