Snapdragone
طرفداران و علاقه مندان به گوشی های سونی از دنبال کنندگان همیشگی اخبارهای شرکت کوالکام هستند. علی الخصوص اینکه سونی معمولا از پردازنده های اسنپدراگون برای استفاده در گوشی های سری Z استفاده میکند تا اهمیت حواشی این شرکت برای علاقه مندان به سونی بیشتر شود.

آخرین نسل از پردازنده شرکت کوالکام با عنوان اسنپدراگون 810 تا امروز در 4 اسمارت فون از سونی به همراه یک تبلت مورد استفاده قرار گرفته است. نسل جدید پردازنده این شرکت با نام اسنپدراگون 820 مدت هاست که بر سر زبان هاست و همگی منتظر عرضه رسمی این پردازنده و قرارگیری آن در اسمارت فون های بالارده شرکت ها هستند.

اسنپدراگون 820 که تا به امروز تنها در حد شایعات بر سر زبان ها قرار داشت، از امروز رسمیت یافت و کوالکام این پردازنده را به صورت نهایی معرفی کرد. اسنپدراگون 820 از ساختار 14 نانومتری تشکیل شده و سی پی یو Kyro را که بر روی کلاک 2.2 گیگاهرتز قفل شده در دل خود به همراه دارد.

کوالکام این اطمینان را به ما میدهد که اسنپدراگون 820 دو برابر قدرتمند تر از اسنپدراگون 810 است. بر روی این چیپست پردازنده گرافیکی آدرنو 530 قرار گرفته و همچنین از Quick Charge 3.0 نیز که 38 درصد سریعتر از Quick Charge 2.0 بوده پشتیبانی خواهد کرد. این پردازنده همچنین از تصاویر تا رزولوشن 28 مگاپیکسل پشتیبانی کرده و تکنولوژی جدید امنیتی Snapdragon Sense ID را با هدف تشخیص اثر انگشت به همراه دارد.

در خصوص زمان عرضه این پردازنده کوالکام تنها به این موضوع بسنده کرده که اسنپدراگون 820 از سال 2016 در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین خاطر میتوانیم انتظار داشته باشیم تا اکسپریا Z6 در نیمه دوم سال آینده مجهز به این پردازنده باشد. البته اگر شایعات پیرامون اکسپریا Z5 Plus به حقیقت تبدیل شود شاید این دستگاه اولین اسمارت فون سونی باشد که از اسنپدراگون 820 بهره خواهد برد.

آپدیت: کوالکام پس از معرفی آخرین نسل از پردازنده های خود در این خصوص تاکید دارد، اسنپدراگون 820 به هیچ عنوان مشکلی از نظر تولید گرمای بیش از اندازه نخواهد داشت.

منبع: