820
پس از سونی، کوالکام نیز به یکی از خبرسازترین شرکت ها در روز اول برگزاری کنگره جهانی موبایل تبدیل شد. این شرکت دقایقی قبل رسما معرفی پردازنده جدید خود را با عنوان اسنپدراگون 820 به تایید رساند. اسنپدراگون 820 قدرتمند ترین چیپست شرکت کوالکام تا به امروز لقب میگیرد که در آینده ای نزدیک بر روی اسمارت فون ها و تبلت ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در چیپست اسنپدراگون 820 از پردازنده 64 بیتی مدل Kryo استفاده خواهد شد. کوالکام در این باره میگوید: ساخت نمونه های اولین این چیپست از نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد. بنابراین پیش بینی میشود از این پردازنده در گوشی های هوشمند نیمه اول سال 2016 استفاده شود.

سری چیپست های اسنپدراگون 800 به عنوان بالاترین رده از پردازنده های کوالکام در پرچمداران گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد. تا به این لحظه استفاده از پردازنده اسنپدراگون 810 در پرچمدار آینده سونی یعنی اکسپریا Z4 به تایید رسیده است. اگر سونی سیاست معرفی پرچمداران خود را به یک پرچمدار در هر سال تغییر دهد، این انتظار میرود که سال آینده و اکسپریا Z5 در قلب خود از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده کند.