Sony_Xperia_Z5_review_03
سونی از جمله شرکت هایی است که راه توسعه را بر روی کاربران خود باز گذاشته است. کاربرانی که قصد استفاده از کاستوم رام ها و کاستوم کرنل ها را دارند، به راحتی میتوانند از طریق دستورالعمل های مربوطه که سونی پیش روی آنها گذاشته نسبت به باز کردن بوت لودر دستگاه خود اقدام کنند.

با وجود اینکه سونی راه و چاه باز کردن بوت لودر را در اختیار کاربران خود گذاشته، اما هشدارهای لازم را نیز در این خصوص به ما داده است. از زمان اکسپریا Z3 به یاد داریم که باز کردن بوت لودر تاثیر زیادی در افت کیفیت دوربین در شب داشته است. اکسپریا Z5 که همانند اکسپریا Z3 با ایزوی 12800 در عکسبرداری همراه است، در خطر از دست رفتن این قابلیت بعد از باز کردن لودر قرار دارد.

باز کردن بوت لودر مزایای بسیاری دارد اما نباید از معایب آن نیز غافل باشیم. این که باز کردن بوت لودر تا چه اندازه در افت کیفیت تصاویر اکسپریا Z5 در شب تاثیر گذار خواهد بود، سوالی است که امروز به دنبال پاسخ آن هستیم.

در ادامه چهار عکس را با هم تماشا خواهیم کرد که همگی با کیفیت 23 مگاپیکسلی و در حالت اتوماتیک به ثبت رسیدند. عکس های اول مربوط به قبل از باز کردن بوت لودر و عکس های دوم مربوط به بعد از باز کردن بوت لودر میباشند. همانطور که مشاهده میکنید، نویز تصاویری که بعد از باز کردن بوت لودر گرفته شده اندکی از عکس های اولیه بیشتر است. حال به نظر شما باز کردن بوت لودر ارزش افت این مقدار از کیفیت دوربین را دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.