Screen-Shot-2015-12-15-at-09.20.24-5ed26c4f0523a38af5ecb94c9125b04a-605x340
گروهی از فیلم سازان معتبر اروپایی، بوسیله دوربین اکسپریا Z5 اقدام به ضبط یک فیلم با موضوع لحظات زودگذر کردند. سونی موبایل در لندن امروز از مشارکتی جدید با پنج فیلم‌ سازی که هرکدام از تلفن هوشمند Xperia Z5 برای ضبط تعدادی فیلم کوتاه با کیفیت 4K در چند شهر اروپا استفاده کرده‌اند، خبر داد.
Sony Mobile به‌ منظور نمایش قابلیت‌های ممتاز و تحسین‌ شدهٔ دوربینش، گروهی از تصویربرداران را به داستان‌ سرایی دربارهٔ پنج شهر با استفاده از Xperia Z5 گمارد. کارگردانان به‌ ویژه به برجسته‌کردن « لحظات زودگذر » و جاذبه‌ های پنهان لندن، پاریس، برلین، بارسلونا و میلان، تشویق شدند.
هر یک از فیلم‌ های حاصل از این پروژه، این شهرها را از نگاه این کارگردانان به نمایش در می‌ آورند و در عین حال داستانی را دربارهٔ مناظر و فرهنگ بینظیر آنها با کیفیتی زنده و فوق‌ العاده واضح، روایت میکنند.

داستان‌ هایِ روایت‌ شده تصویرسازی کلیشه‌ ای این شهرها نیست، بلکه برداشت اصیل ساکنان این شهرهاست که آنها را به‌ خوبی میشناسند. از نمایش افراد واقعی با تجربه‌ های واقعی، تا برقراری ارتباط بین تم‌ های عشق، برادری، آزادی و خلاقیت، هر یک از این فیلم ها چهره‌ ای متمایز از نمادین‌ ترین شهرهای جهان ارائه میکنند.
Camden_Lock_2
لی چنی، کارگردان مقیم لندن، مبگوید: « استفاده از  Xperia Z5 و توانمندی‌ هایّ بینظیر دوربینش این فرصت را در اختیار من قرار داد  تا بدون هیچ محدودیتی زیبایی‌ هایِ شهری چون لندن را برای مخاطبان نمایش دهم. برای من به‌ عنوان فیلم‌ ساز، فناوری به‌ کارگرفته‌ شده در این دستگاه فرصت‌ های جالب‌ توجه بسیاری را فراهم آورد. همچنین اینکه یک تلفن هوشمند میتواند برای ضبط تصاویری با کیفیت 4K مورد استفاده قرار گیرد تحسین‌ برانگیز است، چرا که چنین کاری اغلب تنها  با تجهیزات حرفه‌ ای فیلمبرداری امکانپذیر است. من میخواستم از طریق محتوایی که می سازم  هر چیزی را که تا کنون در لندن ندیده‌ ام یا در آن مشارکت نکرده‌ ام تجربه کنم. میخواستم از جاهایی که تا کنون نرفته بودم دیدن کنم و چیزهایی را که در زندگی روزمره در شهری که در آن زندگی میکنم در تمام عمرم به چشمم نخورده بود، ببینم. در عین اینکه نمای لندن همیشه جالب و تماشایی است، مردم و فرهنگ آن است که آن را این‌طور منحصربه‌فرد ساخته است و این دقیقاً همان چیزی بود که من می‌خواستم در این فیلم به تصویر بکشم ».

لوکاس جاکوبا، کارگردان مقیم بارسلونا، مبگوید: « بارسلونا شهری پر انرژی و زنده است و همیشه در این شهر خبرهای جدیدیست. به همین دلیل میخواستم خصلت پر جنب‌ و جوش جایی را که به باور من با شکوه‌ ترین مکان دنیاست، به تصویر بکشم ». وی افزود: « Xperia Z5 برای من به‌عنوان یک فیلم ساز ابزاری قدرتمند است ».
002
جون ماکینو، مدیر ارشد بازاریابی تجربهٔ محصول Sony Mobile، مبگوید: « ما از داستان‌ هایی که هر یک از کارگردانان تولید کرده‌ اند بسیار خوشنودیم. همهٔ این فیلم‌ ها حسی متفاوت ایجاد میکنند و چهره‌ ای متفاوت از شهرهایی که برای بسیاری از ما آشنا هستند ارائه میکنند. علاوه بر این، کارهای آنان مبین آن است که Xperia Z5 همان‌ قدر که میتواند به افراد خلاق و کم‌ تجربه در خلق تصاویری خیره‌ کننده کمک کند، برای با تجربه‌ ها هم مفید است ».
همهٔ این فیلم‌ هایِ کوتاه را که با استفاده از Xperia Z5 با کیفیت 4K ضبط شده‌ اند، میتوان در کانال رسمی Sony Mobile در YouTube تماشا کرد.
Xperia Z5 به حسگر جدید و بزرگ ۲٫۳/۱ Exmor RS™ برای موبایل ۲۳ مگاپیکسلی و لنز F2.0 G متعلق به Sony مجهز شده است. ماژول این دوربین نخستین ماژول از زمان Xperia Z1 است که به‌ طور کامل و بر اساس فناوری دوربین‌ های با لنزهای تعویض‌ پذیر αTM به‌ منظور خلق تصاویری واضح و شفاف در هر بار، از نو طراحی شده است.

این دوربین دارای قابلیت فوکوس خودکار بسیار سریع است. ترکیبی قدرتمند از سرعت و دقت برای ثبت آسان لحظه‌ هایی که در کسری از ثانیه رخ میدهند. این دوربین سرعت پیشگام ۰٫۰۳۱ ثانیه را ارائه میدهد، که برای ثبت لحظات غیرمنتظره و زودگذر ایده‌ آل است.

این تلفن هوشمند جدید به داشتن زبان طراحی نمادین Sony و قابلیت پرطرفدار دو روز ماندگاری باتری به خود میبالد. بنابراین میتوانید بدون هر گونه نگرانی به آهنگ‌ هایِ بیشتری گوش دهید و مدت زمان بیشتری بیرون بمانید و صحبت کنید. Xperia Z5 اکنون در فروشگاه آنلاین Sony Mobile در دسترس است.