امسال پس از سال هایِ متمادی انتظار برایِ نسخه ای جدید از بازی God Of War یا همان خُدایِ جنگ، نسخه جدید این بازی سرانجام عرضه شد. ساخت این بازی تقریباً از زمان معرفی و عرضه کنسول PS4 محتمل بود و تیم سازنده بازی نهایتاً چند سال پیش این نسخه را معرفی و در سال میلادی جاری آنرا برایِ کنسول هایِ PS4 سونی به صورت انحصاری و اختصاصی منتشر کرد.

این بازی بارها و بارها با بدقولی ها و تأخیرهایِ فراوان مواجه شد، اما گیمرها هیچوقت از این موضوع مأیوس نشدند. حتی قبل از معرفی این بازی نیز مشخص بود که نسخه جدید بازی God Of War یک نقطه عطف برایِ سونی، کنسول محبوب PS4 و تیم سازنده بازی محسوب میشود و تقریباً مشخص بود که به چه نحوی با نسخه جدید این بازی برخورد خواهد شد.

سونی امروز اعلام کرد که نسخه جدید بازی GOW در اولین ماه فروش خود بیش از 5 میلیون نسخه فروخته است، که رقم بسیار بالایی برایِ یک بازی کامپیوتری انحصاری میباشد. سونی پیش از این اعلام کرده بود که نسخه جدید بازی GOW سریعترین فروش را در بین تمامی بازی هایِ تاریخ کنسول پلی استیشن تجربه کرده است و تنها در 3 روز اول انتشار بیش از 3 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

آقایِ Kodera، مدیر بخش پلی استیشن سونی با تأیید فروش بیش از 5 میلیون نسخه از بازی GOW جدید در عرض یک ماه اعلام کرد که این میزان فروش تنها مربوط به فروش های فیزیکی و دیجیتالی نسخه جدید بازی GOW میباشد و در این آمار میزان عرضه شده به فروشگاهها ( که شاید هنوز فروخته نشده باشند و بر رویِ قفسه فروشگاهها موجود باشند ) محاسبه نشده است.

این موضوع وقتی نمود بیشتری پیدا میکند که میدانیم بازی God Of War جدید یک بازی تک نفره میباشد و فاقد بخش مولتی پلیر بوده و محدود به تنها یک کنسول خاص ( کنسول هایِ PS4 سونی ) میباشد. قطعاً فروش این بازی همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و شاید سونی نتواند در ماه هایِ آینده 5 میلیون نسخه در هر ماه از این بازی را به فروش برساند، اما تا پایان سال مطمئناً میلیون ها نسخه از بازی GOW به فروش خواهد رسید.

منبع: