گوگل طبق سنت همیشگی، گزارش توزیع نسخه هایِ مختلف اَندروید را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش که تا ماه آگوست 2017 میلادی میباشد، سهم اَندروید نوقا که در حال حاضر آخرین نسخه نهایی اَندروید میباشد به 13.5 درصد رسیده است، که رُشدی 2 درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان میدهد.

البته اگر بخواهیم به صورت دقیق اشاره کنیم، اَندروید 7.0 هم اَکنون بر رویِ 12.3 درصد از گوشی هایِ هوشمند دنیا نصب شده است و اَندروید 7.1 تنها بر رویِ 1.2 درصد از گوشی هایِ هوشمند نصب شده است. از طرفی، سهم اَندروید مارشمالو باز هم بیشتر از قبل شده است و هم اَکنون با 32.3 درصد در صدر جدول نسخه هایِ مختلف اَندروید قرار دارد.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که با گسترش اَندروید نوقا، اَندروید مارشمالو تنها 0.5 درصد نسبت به ماه گذشته پیشرفت را تجربه کرده است. در رتبه هایِ بعدی نیز اَندروید لالی پاپ و کیت.کت قرار دارند، که سهم بسیار زیادی را نسبت به بقیه نسخه ها از آنِ خود کرده اند، اما همچون ماه هایِ گذشته، باز هم روند نزولی فعال بودن این نسخه ها ادامه دارد.

در این بین اَندروید لوبیا ژله ای در جایگاه پنجم قرار دارد و سهمی 7.6 درصدی را به خود اختصاص داده است، که کمی کمتر از ماه گذشته میلادی میباشد. همانطور که میتوانید حدس بزنید، اَندروید نان زنجبیلی و بستنی حصیری نیز در جایگاههایِ آخر با درصد سهام بسیار پایینی قرار دارند، اما درصد آنها نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است، که اَمری بسیار طبیعی میباشد.

منبع: