DSC_000002
همانطور که در خبر قبلی به آن اشاره کردیم، سونی موبایل امروز و در طی یک مراسم از جدیدترین اعضای خانواده Z5 در ایران رونمایی کرد. در این رویداد که صبح امروز در تهران برگزار شد، گوشی های اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact به طور رسمی برای اصحاب رسانه به نمایش گذاشته شد.

سایت تخصصی اکسپریا با حضور در این رویداد سعی در پوشش خبری مراسم معارفه گوشی های جدید سونی داشته است. در این رویداد که با حضور آقای رودریگر آدنباخ، مدیر عامل سونی موبایل خاورمیانه و آفریقا برگزار شد، ویژگی ها و قابلیت های متنوع پرچمداران جدید سونی شرح داده شد.

در ابتدای این مراسم آقای آدنباخ، توضیحاتی پیرامون سونی موبایل و فعالیت های آنها در طول ماه های گذشته ارائه کرد. او سپس از خانواده Z5 به عنوان پرچمداران سونی نام برد که مجموعه ای از بهترین ها را در خود جای دادند.
DSC_000001
سپس آقای بنیامین یزدانی به عنوان مدیر آموزش محصولات سونی در خصوص آخرین محصولات سونی توضیحاتی ارائه کرد. او مهمترین ویژگی های گوشی های سری Z5 را یک به یک برشمرد. عمر باتری بالا که به گفته او در آزمایشات متعدد موفق شده تا دو روز با هر بار شارژ کاربر را از بابت شارژ دستگاه بی نیاز کند.

او سپس به دوربین دستگاه اشاره کرد و با عنوان برترین دوربین بین پرچمداران دنیا به توضیحاتی در مورد دوربین گوشی های اکسپریا Z5 و دو برادرش پرداخت. به گفته آقای یزدانی سونی در ساخت اکسپریا Z5 با برترین تیم مهندسی دوربین های آلفا که خود در رده دوربین های عکاسی سرآمد هستند همکاری کرده است. پس از این ویدئوی کوتاهی از قابلیت لرزشگیر اکسپریا Z5 و مقایسه آن با گوشی های اکسپریا Z3 Plus، گلکسی S6 و آیفون 6 پلاس منتشر شد که اختلاف فاحش عملکرد چهار دستگاه را به نفع اکسپریا Z5 به تصویر کشید. او معتقد بود لرزگشیر دیجیتال همانی است که در گوشی های قبلی سراغ داشتیم اما در اکسپریا Z5 به نهایت تکامل خود رسیده است.
DSC_0267
پس از دوربین نوبت به سنسور اثر انگشت دستگاه رسید تا از رازهای نهفته در پشت طراحی آن با خبر شویم. او با بیان اینکه سنسور اثر انگشت در بهترین جای ممکن قرار گرفته، وجود سنسور در پاور دستگاه را از مزیت های خانواده Z5 میداند. او همچنین میزان خطای سنسور را یک در هر 300 هزار انگشت برشمرد که در بین رقبای خود کمترین میزان خطا را داراست.
DSC_000002
در این مراسم همچنین سایت تخصصی اکسپریا مصاحبه ای اختصاصی و مفصل را با آقای آدنباخ، مدیر عامل سونی موبایل خاورمیانه و آفریقا انجام داد که به زودی آن را از سایت تخصصی اکسپریا خواهید خواند.