کمپانی هایِ مایکروسافت و سونی هر کدام شبکه اختصاصی خود برایِ آنلاین بازی کردن کاربران کنسول هایشان را دارند، که کاربران میتوانند از طریق آن با یکدیگر ارتباط گرفته و به بازی کردن با هم بپردازند ( البته فعلاً بازی کردن بازیکنان کنسول PS4 با XBX1 مقدور نیست ). شبکه انحصاری سونی به اختصار PSN یا Playstation Network خوانده میشود، که بر اساس گزارش رسمی سونی، اَکنون به رُشد بسیار بالایی رسیده است.

بر اساس گزارشی که سونی اَخیراً منتشر کرده است، شبکه پلی استیشن ماهانه چیزی حدود 70 میلیون کاربر فعال دارد. این آمار بسیار خیره کننده و جالب است، چون بر اساس این گزارش ماهانه 70 میلیون کاربر کنسول پلی استیشن میتوانند به صورت آنلاین با یکدیگر بازی کنند، به گفتگو با دوستان خود بپردازند و دستاوردهایِ خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

در این بین، مایکروسافت که حدود چند ماه پیش تعداد کاربران ماهانه سرویس XBOX Live خود را 55 میلیون اعلام کرده بود، در جایگاه دوم قرار دارد. بر اساس آخرین گزارشی که سال گذشته توسط سونی منتشر شده بود، شبکه پلی استیشن 26.4 میلیون مشترک ویژه دارد، که اشتراک هایِ 1 ماهه تا 1 ساله را تهیه کرده اند و فعالیت بسیار زیادی در شبکه پلی استیشن دارند.

پیش بینی میشود در تابستان امسال این نرخ باز هم افزایش یابد، چون سونی در حال تهیه بازی هایِ انحصاری بسیار زیادی است، که قطعاً با انتشار آنها تعداد کاربران ویژه و مجموع کاربران فعال ماهیانه افزایش خواهد یافت، که خبر بسیار خوبی برایِ طرفداران کمپانی اَصیل و با ارزش سونی میباشد.

منبع: