همانطور که در خبرهای قبلی حتما مطلع شدید سونی موبایل دو روز قبل در شهر دبی، جدیدترین پرچمدار خود یعنی اکسپریا XZ Premium را برای رسانه های خاورمیانه و آفریقا به نمایش گذاشت. این مراسم توسط سایت تخصصی اکسپریا به صورت زنده پوشش داده شد اما حالا گزارش کوتاهی از فعالیت های سونی و نیز متن کامل بیانیه قرائت شده در این مراسم توسط معاون اجرایی فروش سونی موبایل را در اختیار شما قرار میدهیم.

سونی موبایل خاورمیانه و آفریقا، اکسپریا XZ Premium، تازه‌ترین تلفن هوشمند برندهٔ جایزه‌اش، را در حضور 180 نفر از اصحاب رسانه از سرتاسر منطقهٔ خاورمیانه و آفریقا در گردهمایی اختصاصی #Xperia960 در دبی به نمایش گذاشت. #Xperia960 که بزرگ‌ترین رویداد از این نوع بود، نخستین ضبط ویدیو با حرکت بسیار آهسته در یک تلفن هوشمند را با سرعت ۹۶۰ فریم در ثانیه امکان‌پذیر ساخت. این سرعت چهار برابر آهسته‌تر از هر تلفن هوشمند دیگری است و جزئیاتی را به تصویر می‌کشد که از چشم انسان پنهان می‌ماند.

رویداد #Xperia960 و برنامه‌های آن به‌طور زنده از سالن The Annex برج خلیفهٔ دبی برای بینندگان منطقهٔ خاورمیانه و آفریقا پخش شد. سونی موبایل چهار فعالیت برای تست فیلم برداری حرکت بسیار آهسته، در این رویداد در نظر گرفته بود. این فعالیت‌ها با نام‌های «سقوط امن»، «تونل باد کاغذرنگی»، «توپ جهنده رنگی» و «سقوط بادکنگ آب» نام‌گذاری شده بودند. مهمانان با ورود به هر یک از این فعالیت‌ها، محو اجرای آن‌ها می‌شدند و از آن‌ها با Xperia XZ Premium با حرکت بسیار آهسته فیلم‌برداری می‌شد و به‌صورت زنده پخش می‌شد.

هیده‌یوکی فورومی، معاون اجرایی فروش و بازاریابی جهانی سونی موبایل در مراسم افتتاحیهٔ #Xperia960 گفت: «ما در سونی موبایل به خلق محصولات و خدماتی هوشمند و با قابلیت شخصی‌سازی فزاینده که شما را به یکدیگر متصل می‌کنند و به بخشی ضروری و دوست‌داشتنی از زندگی شما بدل می‌شوند، پایبندیم. ما به این دیدگاه متعهدیم و به فراتر بردن مرزهای ارتباطات از طریق فناوری‌های پیشرو ادامه می‌دهیم. تلفن هوشمند جدید ما دستگاهی است که فناوری و مشخصات پیشرفته را به‌معنای واقعی در خود دارد و مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا در جهانی الهام‌گرفته از فناوری موبایل زندگی کنند. بسیار خرسندم که ورود اکسپریا XZ Premium به بازار خاورمیانه تا پایان آوریل را اعلام می‌کنم.»

اکسپریا XZ Premium مجهز به سیستم دوربین ‎ Motion Eye™‎متعلق به Sony است که نخستین ضبط و بازپخش ویدیو با سرعت ۹۶۰ فریم در ثانیه در یک تلفن هوشمند در جهان را که چهار برابر کندتر از هر تلفن هوشمندی دیگری است، امکان‌پذیر ساخته است. دوربین آن به‌قدری پیشرفته است که می‌تواند حرکاتی را که از جشم انسان پنهان می‌ماند، به تصویر بکشد. این گوشی همچنین دارای یک نمایشگر زیبای 4K HDR، سرعت دانلود بسیار بالا، طراحی حلقوی خیره‌کننده و قابلیت‌های هوشمند دیگر است.

اکسپریا XZ Premium موفق به دریافت بیش از ۳۰ تقدیر و جایزه شامل «بهترین تلفن هوشمند یا دستگاه متصل جدید در کنگرهٔ جهانی موبایل ۲۰۱۷» در مراسم سالانهٔ اهدای جوایز جهانی موبایل (جوایز Glomo) از سوی انجمن GSM شد. لازم به توضیح است که اکسپریا XZ Premium از پایان خرداد 1396 در فروشگاه‌های معتبر با قیمت حدودی 2.5 میلیون تومان در دسترس خواهد بود.