احتمالاً شما هم زمانی که خواب هستید و گوشیتان شروع به زنگ زدن می کند، دوست دارید که گوشی خود را از پنجره به بیرون پرت کنید! اما تا حالا به این مسئله فکر کرده اید که دستکم یک متخصص وظیفه ی طراحی آهنگ های زنگ بیدارشدن گوشی شما را برعهده دارد ؟

Jun-ichi Nagahara یکی از افرادی است که در این زمینه نقش دارد و بیش از 27 سال برای سونی کار کرده است. امروز قصد داریم تا گفتگوی او با بلاگ سونی را برای شما عزیزان تدارک ببینیم.


اول از همه، این که کاربران اکسپریا را هر روز صبح از خواب بیدار می کنید، چه حسی دارد ؟

برای ما این یک مسئولیت بزرگ است. میلیون ها کاربران اکسپریا به سرویس ما تکیه می کنند تا روزانه از تخت خواب خود بیدار شوند. ما این کار را را با جدیت دنبال می کنیم.


چه چیزی یک موزیک را به انتخابی مناسب برای بیدارشدن تبدیل می کند؟

موزیک باید ملودی مناسبی داشته باشد و به اندازه ی کافی آرام باشد و تنظیم ساده ای استفاده کند.


چگونه آلارم پیش فرض موجود در گوشی های اکسپریا را انتخاب کردید ؟

پس از بارها تست آهنگ های مختلف، ما آهنگ فعلی را به عنوان آلارم پیش فرض انتخاب نمودیم.


چگونه با گذشت زمان و فرآیند توسعه ی اسمارت فون ها، رینگتون ها و آلارم ها هم توسعه یافته اند؟

برای هر نسل از گوشی های اکسپریا، یک سری فریضیات کلی وجود دارد. ما نیاز داریم تا متناسب با این فرضیات، بخش های صوتی دستگاه را طراحی کنیم و حتی آلارم ها را هم با آن ها هماهنگ کنیم.


خود شما با چه آلارمی از خواب بیدار می شوید ؟

شخصاً از آلارم پیش فرض موجود در گوشی اکسپریا Z3 کامپکت استفاده می کنم. همچنین، برای خواب بهتر، از اپلیکیشن Sleep Cycle Alarm Clock استفاده می کنم که با تحلیل فرایند خواب شما، پیشنهادهایی را به شما می دهد.


در نهایت، برای جلوگیری از نادیده گرفتن آلارم و خوابیدن دوباره چه پیشنهادی دارید ؟

قراردادن گوشی در فاصله ای دورتر از محل خواب می تواند در این مسئله کمک کننده باشد. همچنین، انتخاب زنگ های مناسب نیاز می تواند در بیدارشدن شما موثر باشد.