هنوز تکلیف گوشی های نیمه دوم سال 2018 مشخص نیست که هر روز شایعه ای جدید در خصوص یک گوشی از سونی منتشر میشود. به نظر میرسد اکسپریا XZ3 محتمل ترین محصولی باشد که در نمایشگاه IFA 2018 شاهد معرفی آن خواهیم بود. با این حال تجربه نشان داده در نمایشگاه IFA برلین، سونی به یک گوشی راضی نشده و معمولاً یک سری کامل را به صورت همزمان رونمایی میکند.

امروز شاهد انتشار تصویری جدید از صفحه بنچمارک Geekbench بودیم که در آن، یک گوشی از سونی با کد H8526 حضور پیدا کرده است. منبع خبر از اکسپریا XZ3 Premium به عنوان نام نهایی این محصول صحبت میکند که با توجه به کد آن که با حرف H شروع میشود، احتمالاً باید شاهد معرفی آن در سال 2018 باشیم. با این حال چیپست به کار گرفته شده در این دستگاه از نوع اسنپدراگون 855 است که کوالکام در حال آماده سازی آن برای عرضه در سال 2019 است.

به فرض صحت این تصویر، نتیجه به دست آمده در تست تک هسته ای امتیاز 3033 و تست چند هسته ای امتیاز 10992 را نشان میدهد. این دستگاه در تست مذکور اجرا کننده اندروید 9.0 بوده که احتمالاً در گوشی های دیگر حاضر در IFA نیز از آن استفاده شود.

ذکر این نکته ضروری است که ما به هیچ وجه صحت این تصویر را تایید نمیکنیم و با توجه به سرنخ هایی که تا این لحظه در دست است، احتمال صحت بنچمارک از نظر ما بسیار پایین بوده و به نظر تنها یک شایعه باشد که باید آن را در کنار شایعات پر تعداد دیگری که این روزها شنیده میشود قرار دهیم.

منبع: