همانطور که پیشتر نیز بیان شد، سونی کم کم در حال فراهم کردن پیش زمینه هایِ لازم برایِ ورود پرچمدار جدید خود و همراهانش به بازارهایِ بزرگ جهانی میباشد. بارها بر رویِ این موضوع تأکید شده است که بازار آمریکا برایِ سونی موبایل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بر اساس سیاست هایِ جدید سونی، گوشی هایِ این کمپانی اَصیل ژاپنی بدون واسطه و به صورت مستقیم در این کشور عرضه میشوند.

این بدان معناست که دیگر خبری از گوشی هایِ مخصوص اُپراتور در کار نیست و کاربران تنها میتوانند نسخه هایِ آنلاک شده گوشی هایِ اکسپریا را از خُرده فروشی هایِ بزرگ آنلاین ایالت متحده آمریکا تهیه کنند. در راستایِ همین موضوع، و برایِ ورود گوشی هایِ جدید، سونی پس از کاهش قیمت اکسپریا XZ برایِ بازار ایالت متحده، هم اَکنون قیمت 2 گوشی هوشمند دیگر از خانواده X را نیز برایِ بازار این کشور کاهش داد.

شعبه آمریکایِ خُرده فروشی آنلاین آمازون خود را برایِ ورود گوشی اکسپریا XZs به بازارهایِ این کشور آماده میکند و در لیست این خُرده فروشی نام گوشی هایِ اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra نیز دیده میشود. بر همین اساس، به مناسبت ورود گوشی هایِ جدید خانواده X، سونی موبایل آمریکا قیمت گوشی هایِ اکسپریا XA و اکسپریا XA Ultra را با کاهش قیمت مناسبی همراه ساخته است.

در حال حاضر گوشی اکسپریا XA با قیمت استثنائی 179.99 دلار به فروش میرسد، که قبلاً حدود 249.99 دلار قیمت داشت. گوشی اکسپریا XA Ultra نیز هم اَکنون با قیمت 269.99 دلار در بازارهایِ این کشور به فروش میرسد، که تا پیش از این با قیمت 329.99 دلار در دسترس خریداران قرار داشت. به نظر میرسد با این پیشنهاد ویژه، اَکنون فرصت بسیار مناسبی برایِ خرید گوشی هایِ مذکور در کشور آمریکا فراهم شده باشد.

منبع: