Screenshot-11_15_2012-14_06_49 همیشه هنگامی که نسخه جدیدی از سیستم عامل منتشر میشود این سوال پیش می آید که در چه مناطقی این آپدیت دریافت میشود و در چه مناطقی خیر. یا گاهی اوقات پیش می آید که در یک منطقه بعضی دستگاه ها به صورت مستقیم بوسیله آپدیت سرویس میتوانند آپدیت را دریافت کنند اما بعضی دستگاه ها نمیتوانند.
البته راه های زیادی برای ارتقا نسخه نرم افزاری گوشی های اکسپریا وجود دارد. مانند فلش کردن رام با استفاده از فلش تولز، نصب از ریکاوری مخصوص کاستوم رام ها، آپدیت رام رسمی از طریق آپدیت سنتر و … که در مورد آخر یعنی آپدیت مستقیم محدودیت هایی وجود دارد.
گوشی های اکسپریا بر اساس Si number آنها به روز میشوند. Si number کدی است که در پشت گوشی های اکسپریا نوشته شده است و به صورت عددی است مانند ۲۶۶۵-۱۲۶۵ . هر منطقه ای si number های خود را دارد اما این کد ها به صورت سخت افزاری نیست و قابل تغییر میباشد.
برای مثال در صورتی که si number شما عدد ۱۰۵۵-۱۲۶۱ باشد و شما رام آلمان را با شماره ۱۴۸۴-۱۲۶۲ بوسیله فلش تولز فلش کنید si number شما تغییر میکند. برای همین در خیلی از مواقع si number آن عددی نیست که در پشت گوشی درج شده . راه دیگر و مطمئن برای فهمیدن si number استفاده از کد سرویس تست است. شما میتوانید با کد *#*#۷۳۷۸۴۲۳#*#* وارد service info شده و با انتخاب گزینه software info از si number فعلی خود با خبر شوید.

همچنین شما میتوانید si number گوشی خود را تغییر دهید و با انتخاب عددی که در لیست به روز رسانی سونی است گوشی خود را به طور مستقیم آپدیت کنید. برای این کار گوشی شما باید روت باشد و با استفاده از برنامه ای مانند root explorer در پوشه system فایل build.prop را باز کنید و با ویرایش خطهای زیر si number خود را تغییر دهید.

ro.product.name
ro.semc.version.cust

همچنین شما میتوانید با فلش یک کرنل از رامی که برای آن آپدیت جدید منتشر شده نسخه های جدیدتر را به طور مستقیم دریافت کنید.
البته توجه داشته باشید مسئولیت این امر با خودتان است و سایت تخصصی اکسپریا هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرابی های احتمالی بر عهده نمیگیرد.