black-friday-2015-walmarts-ads-release-full-leaked-deals-buy-ps4-xbox-one-4k-tv-doorbusters-online-for-the-first-time

Black Friday یا همان جمعه سیاه یکی از مراسم ها و تعطیلات غیر رسمی در کشور آمریکا میباشد. این سنت از سال 1932 در آمریکا رواج پیدا کرد، که در واقع به چهارمین و آخرین جمعه ماه نوامبر میلادی گفته میشود، که دقیقاً یک روز پس از روز شکرگذاری در ایالت متحده آمریکاست ( چهارمین و آخرین پنجشنبه نوامبر در این کشور روز شکرگذاری نامیده شده است ).

این روز به عنوان یک روز مهم برایِ مردم آمریکا محسوب میشود، چون بسیاری بر رویِ این روز برایِ خرید اَجناس با قیمت بسیار مناسب حساب باز میکنند و از این رو، بسیاری این روز را شروع فروش تعطیلات کریسمس میدانند. معمولاً کمپانی هایِ بزرگ دنیا که سهم زیادی در بازار آمریکا دارند، اَجناس خود را با قیمت هایِ بسیار مناسبی در این روز در اختیار کاربران قرار میدهند.

سونی نیز مانند سایر کمپانی هایِ بزرگ دنیا، در این روز تخفیفات ویژه ای را برایِ کاربرانش در سراسر دنیا در نظر میگیرد. اَکنون مدت زمان زیادی از عرضه رسمی کنسول جمع و جور PS4 Slim سونی نمیگذرد که این کنسول با قیمت 300 دلار در اختیار کاربران قرار دارد. این قیمت شاید قیمت بسیار مناسبی برایِ کنسول PS4 Slim در بدو ورود به بازارهایِ جهانی باشد، چون اگر به خاطر داشته باشید، کنسول PS4 در بدو ورود و تا چند سال قیمتی معادل 400 دلار در بازارهایِ جهانی داشت.

اما با توجه به قیمت بسیار مناسب کنسول جمع و جور PS4 Slim، شاید بخواهید به فکر جیبتان باشید و کمی در خرید این کنسول تعلل کنید، چون سونی برنامه هایِ ویژه ای برایِ جمعه سیاه دارد. بر اساس گمانه زنی هایی که از یک منبع موثق و نزدیک به سونی صورت گرفته است، گویا این کمپانی ژاپنی اَصیل در نظر دارد برایِ روز جمعه سیاه قیمت کنسول جمع و جور PS4 Slim خود را 50 دلار کاهش داده و برایِ مدتی محدود آنرا با قیمت نهایی 250 دلار به فروش برساند.

uncharted-4-ps4-slim-bundle1

اما این همه ماجرا نیست و منبع خبری ما اشاره میکند که شاید سونی نسخه باندل شده کنسول PS4 Slim را با بازی Uncharted 4 با این قیمت در اختیار کاربران قرار دهد، که پیشنهاد واقعاً سخاوتمندانه ای میباشد. گفتنی است که هم اَکنون قیمت بازی انحصاری و بسیار محبوب Uncharted 4 حدود 60 دلار میباشد، که با احتساب پیشنهاد 50 دلاری سونی، کاربران حدود 110 دلار در خرید خود صرفه جویی خواهند کرد.

درباره کنسول PS4 Pro که تا حدود دو هفته دیگر در دنیا به صورت رسمی عرضه خواهد شد خبری منتشر نشده است و مشخص نیست که آیا سونی دو هفته پس از عرضه، قیمت نهایی این کنسول را برایِ جمعه سیاه کاهش خواهد داد یا خیر؛ ولی چیزی که بدیهی است، زمان همه چیز را اثبات میکند و در آینده خبرهایِ بیشتری در این مورد به بیرون درز پیدا خواهد کرد.

در ایران نیز از سال گذشته این سنت اجرا میشود و همکاران تجاری سایت تخصصی اکسپریا به مناسبت جمعه سیاه برنامه هایِ ویژه ای را برایِ کاربران ایرانی در نظر میگیرند. پس بهتر است اگر قصد خرید کنسول جمع و جور و محبوب PS4 Slim را دارید کمی دست نگه دارید و ببینید در جمعه سیاه چه اتفاقاتی در ایران خواهد افتاد. شاید شما نیز بتوانید کنسول مد نظر خود را با پیشنهاد ویژه ای خریداری کنید.

منبع: