mazar-android-bot

این روزها دیگر شنیدن خبرهایِ مربوط به بدافزارها و اثرات مخربی که بر رویِ سیستم عامل هایِ مختلف میگذارند به نقل محافل خبری تبدیل شده است. دو پلتفرم بسیار محبوب اَندروید و iOS از این اثرات مخرب در اَمان نیستند و تقریباً هر چند وقت یک بار خبری مبنی بر بدافزاری منتشر میشود که میتواند آثار جبران ناپذیری برای کاربران در پی داشته باشد.

در آخرین خبری که از یک منبع موثق خبری به دست ما رسیده است، بداَفزار جدیدی کشف شده است که با یک پیام کوتاه یا پیام چند رسانه ای میتواند گوشی قربانی را به کامِ پاکسازی کامل اطلاعاتش بکشاند. متن این پیام بصورت خودکار به یک برنامه متصل است که اگر در گوشی شما نصب شود، به کسانی که این بد افزار را طراحی کرده اند این اجازه را خواهد داد که همه گونه دسترسی به گوشی فرد قربانی داشته باشند.

آنها میتوانند از شماره شما برای افراد دیگر پیام بفرستند، با شماره ای تماس بگیرند، پیام های شما را بخوانند وحتی کد های دریافتی شما از سامانه های بانکی را نیز داشته باشند و از آنها سوء استفاده کنند و حتی هر گونه اطلاعاتی رو از گوشی شما پاک نموده و گوشی شما را تخلیه کنند، و این به هیچ وجه خوب نیست.

متن پیام به این صورت است: « شما از شماره ای مشخص با کد کشور و پیش شماره سرویس دهنده  پیامی چند رسانه ای دریافت کرده اید، برای مشاهده این پیام این لینک را باز کنید = http:www.mmsforyou [.] Net /mms.apk ». اگر چنین پیامی در گوشی خود دیدید، بدون مکث و معطلی آن را پاک کرده و لینک را باز نکنید.

همانطور که مشاهده میکنید، لینک مربوط به یک برنامه میشود، که در اول نیز به آن اشاره کردیم. این برنامه به صورت یک ربات طراحی شده است و پیش از این در ماه نوامبر برای انجام کار دیگری توسعه داده شده بود. این برنامه به صورت برنامه ای معمولی نصب میشود و پس از نصب اجرا شده و درخواست اتصال به یک سرور را میدهد.

پس از مدتی از طرف برنامه پیامی برای شما ارسال شده و از شما بابت نصب تشکر میکند، که در واقع با این تشکر موقعیت جغرافیایی شما به سرورهایِ هکر فرستاده میشود. مورد عجیب تر این است که این برنامه در دیوایس هایی که در حال کارکردن به زبان روسی هستند نصب نمیشود.

منبع: