android-n (1)
دقیقا همانطوری که انتظار میرفت، گوگل از امروز 22 آگوست، عرضه رسمی اندروید 7.0 نوقا را برای چند دستگاهِ تحت حمایت خود آغاز کرد. دو روز قبل بود که ما در خبری نوید این را دادیم که گوگل از روز 22 آگوست قرار است اندروید 7.0 را به صورت رسمی عرضه کند که این اتفاق مطابق با برنامه ریزی قبلی از ساعتی قبل به وقوع پیوست.

اندروید 7.0 نوقا از امروز برای دستگاه های نکسوس 6P، نکسوس 5X، نکسوس 6، نکسوس 9، گوگل پیکسل C و General Mobile 4G به همراه Asus Nexus Player به صورت رسمی در دسترس قرار گرفته است.

پروسه معرفی و عرضه اندروید 7.0 کاملا با نسخه های قبلی متفاوت بوده است. این نسخه در حالی امروز به صورت رسمی به مرحله عرضه رسیده که امسال هیچ دستگاه نکسوس از گوگل را مشاهده نکرده ایم و از آخرین نسخه پیش نمایش اندروید N نیز تنها یک ماه میگذرد که نسخه نهایی آن بدون تشریفات خاصی به انتشار رسیده است.

شاید بتوانیم روز 22 آگوست را در تقویم های خود به عنوان روز معرفی اندروید 7.0 ثبت کنیم. اگر این گونه است پس از حالا باید منتظر سونی باشیم تا این شرکت برنامه خود را برای به روزرسانی گوشی های اکسپریا به اندروید 7.0 اعلام کند. اتفاقی که شاید بعد از نمایشگاه برلین و آسودگی خاطر سونی از معرفی پرچمدار جدید رخ دهد.

android-n (2)

منبع: