3023522-poster-p-1-can-blaise-agueera-y-arcas-end-google-maps-superficial-arms-race-with-apple-microsoft
برنامه نقشه گوگل به تازگی آپدیتی را با شماره 9.20 دریافت کرده است. این آپدیت در جهت رفع ایراد های برنامه منتشر شده که در آن یکی از عذاب آور ترین ایرادات این نرم افزار رفع شده است.

آیا تا بحال زمانی که در حال استفاده از سرویس نویگیشن گوگل مپس بودید تلفنتان زنگ خورده است؟ در این جور مواقع همزمان با این که صدای طرف مقابل را میشنوید همچنان گوگل مپس نیز در حال گفتن آدرس مورد نظر به شماست و در این بین با ازدیاد صدا های شنیده شده یا صدای طرف مقابل را به درستی نمیشنوید یا این که کلا مسیر را گم کرده و باید مجددا تلاش کنید تا آدرس مورد نظر را بیابید.

اما در این آپدیت گوگل این مشکل را با اضافه کردن یک گزینه به منوی تنظیمات برنامه رفع کرده است و میتوانید در آنجا انتخاب کنید که در زمان مکالمه تلفنی برنامه شما را به محل مورد نظر راهنمایی نکند و پس از مکالمه این کار را انجام دهد. در این صورت زمانی که گوشی شما زنگ بخورد فقط صدای مکالمه را خواهید شنید.


همچنین در این آپدیت قابلیت جدیدی نیز اضافه شده که میتوان با استفاده از آن عکس و یا نظر خود را در باره یک منطقه بیان کنید. زمانی که شما عکس و یا نظری را درباره یک منطقه مینویسید خود به خود برنامه به آن منطقه نظر یا عکس شمارا لینک کرده و شما میتوانید بعدها آن نظر یا عکس را درباره آن منطقه مشاهده کنید، همچنین میتوانید در صفحه اصلی خود اطلاعات بیشتری مانند زمان و یا تاریخ عکس یا نظر را یادداشت کنید.