ساعت هوشمند 3 سونی، اولین و تنها ساعت هوشمند سونی است که از سیستم عامل اختصاصی اندروید برای گجت های پوشیدنی برخوردار است. اندروید ور که نسل اول آن بر روی ساعت هوشمند سونی اجرا شده بود، این روزها در مسیر توسعه نسل دوم خود قرار گرفته است.

گوگل روز گذشته، خبر از معرفی دو ساعت هوشمند اختصاصی با اندروید ور 2 در سال 2017 داده بود. اما خبر دیگر این بود که گوگل لیست دستگاه هایی که در آینده اندروید ور 2 برای آنها منتشر میشوند را اعلام کرد.

متاسفانه در این لیست نام ساعت هوشمند 3 سونی دیده نمیشود تا به این صورت، کاربران این ساعت هوشمند امیدی به دریافت نسل جدید اندروید ور نداشته باشند. البته ساعت هوشمند 3 سونی در این زمینه تنها نیست و سایر ساعت های هوشمند سال 2014 نیز مثل Moto 360, LG G Watch, Samsung Gear Live و Asus ZenWatch از دریافت این آپدیت محروم هستند. به نظر میرسد گوگل به کلی پشتیبانی خود از ساعت های قدیمی تر را به پایان رسانده است. لیست تمامی ساعت هایی که اندروید ور 2 را دریافت میکنند به شرح زیر است:

Huawei Watch
Huawei Watch for ladies
Moto 360 2015
Moto 360 Sport
LG Watch Urbane 2nd Edition LTE
LG Watch Urbane
LG G Watch R
Polar M600
Casio Smart Outdoor Watch
Nixon Mission
Tag Heuer Connected
Asus ZenWatch 2
Asus ZenWatch 3
Fossil Q Wander
Fossil Q Marshal
Fossil Q Founder
Michael Kors Access Bradshaw Smartwatch
Michael Kors Access Dylan Smartwatch

هر چند که بسیاری از محققان معتقدند، پروژه ساعت های هوشمند تقریبا به شکست منجر شده و آنطور که تصور بود موفق عمل نکرده است اما هنوز بسیاری از کمپانی ها دست به معرفی ساعت های جدید میزنند. پس اگر سونی هم قصد باقی مانده در این میدان را داشته باشد به نظر وقت آن رسیده تا نسل جدیدی از ساعت های هوشمند خود را معرفی کند.

منبع: