کمپانی گوگل امروز به صورت رسمی عرضه ی نسخه ی بتا اندروید O را آغاز کرد. همانند اندروید N که سال پیش عرضه شد، صاحبان دستگاه های پشتیبانی شده می توانند نسخه ی بتا اندروید O را بروی دستگاه خود نصب و آن را تست کنند.

چند ماه پیش نسخه ی توسعه دهندگان اندروید O عرضه شده بود اما گوگل پیشنهاد کرده بود که افراد معمولی از این نسخه بروی دستگاه خود استفاده نکنند و تنها توسعه دهندگان به استفاده از آن بپردازند؛ چراکه معمولاً نسخه های پیش نمایش سیستم عامل ها پر از باگ و ایراد هستند و کاربر را آزار می دهند.

امسال، عرضه ی نسخه ی بتا اندروید با اندکی تفاوت انجام شده است؛ نخستین تفاوت این است که کاربران از همین لحظه می توانند این نسخه را بروی گوشی خود تست کنند. برای این کار به این لینک مراجعه کنید و گزینه ی Enroll Device را برای دستگاهی که قصد نصب اندروید O بروی آن را دارید، انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها امکان نصب این نسخه از اندروید بروی دستگاه های Google Pixel, Pixel XL, Pixel C, Huawei Nexus 6P, LG Nexus 5X, وAsus Nexus Player وجود دارد.

در چند ماه آینده باید انتظار سه نسخه ی بتا را داشته باشیم. نخستین نسخه ی بتا با استفاده از آموزش بالا و به وسیله ی بخش آپدیت نرم افزاری دستگاه ها عرضه خواهد شد؛ دومین آپدیت بتا در اواخر ماه ژوئن و سومین آپدیت بتا نیز اواخر ماه جولای عرضه خواهد شد. بنابراین، احتمالاً شاهد عرضه ی نسخه ی نهایی اندروید O پیش از ماه آگست خواهیم بود. البته این تنها یک حدس بر اساس زمان عرضه ی اندروید نوقا در سال گذشته می باشد.

منبع: