سال گذشته بود که گوگل اعلام کرد در نظر دارد دستیار شخصی خود را به صورت یک شخصیت مستقل و مجزا از سیستم عامل اَندروید به جهانیان معرفی کرده تا کاربران میلیاردی گوشی هایِ اَندرویدی بتوانند همچون طرفداران سایر کمپانی هایِ بزرگ دنیا که دستیار شخصی دارند، سر بالا گرفته و با دستیار هوشمند خود بیشتر سرگرم شوند و از طرفی زندگی خود را به صورت هوشمندتری مدیریت کنند.

گوگل در زمان اتخاذ این تصمیم حتی اعلام کرد که در نظر دارد یک پیشینه بسیار جالب از زمان کودکی برایِ دستیار شخصی خود نیز بسازد تا کاربران وجود دستیار هوشمند گوگل را با قدرت بیشتری در دنیایِ خود تجربه کنند. هر چند این طرز تفکر تا به امروز عملی نشده است، اما اینطور که به نظر میرسد گوگل وعده هایِ خود را فراموش نکرده است و در پی آن میباشد که شخصیت قدرتمندی برایِ Google Assistant بسازد.

برایِ شکل دادن این شخصیت قدرتمند، گوگل به دنبال یکی از متخصصین در دنیا رفته است. خانوم Emma Coats، که یکی از نویسندگان آثار بسیار معروف کمپانی انیمیشن سازی Pixar میباشد و تا کنون نمایش نامه انیمیشن هایِ بسیار محبوبی چون Brave و Monster University را نوشته است، با گوگل وارد همکاری شد.

خانوم Emma Coats در مصاحبه اَخیری که با BBC انجام داده است اشاره کرد: « دستیار هوشمند و شخصی گوگل تا به امروز تنها بر اساس معیارهایِ دقیقی که برایش تعیین شده بود پاسخ کاربر را میداد، اما تیم ما سعی دارد شخصیتی به این دستیار ببخشد که بتواند با کاربر وارد مکالمه ای سرگرم کننده شده و آن حالت خُشک و بی روح دستیارهایِ شخصی را نداشته باشد ».

وی ادامه میدهد: « گوگل دیتابیس بسیار عظیمی از اطلاعات را در خود جای داده است و این پتانسیل را دارد که به سادگی بتواند در رقابت با سایر دستیارهایِ هوشمند و شخصی که تعدادشان هر روز در حال افزایش است، شکست ناپذیر شود. ما در تیم طراحی شخصیت Google Assistant در تلاش هستیم تا کاربران را علاوه بر گفتگوهایِ جذاب حتی با بازی ها نیز سرگرم کنیم ».

چیزی که روشن و بدیهی است، گوگل سخت در حال تلاش برایِ ارتقایِ تجربه زندگی هوشمند کاربران سیستم عامل محبوب اَندروید میباشد. ایده انتشار دستیار شخصی Google Assistant برایِ گوشی هایِ غیر پیکسلی تصمیم بسیار مهمی بود که گوگل را در آستانه یک فتح بزرگ قرار داد. گفتنی است که در حال حاضر دستیار هوشمند گوگل بر رویِ گوشی هایِ اکسپریا با اَندروید 6.0 و بالاتر نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

منبع: