در حال حاضر اندروید 7.1 نوقا جدیدترین و آخرین نسخه از اندروید است که بر روی دستگاه های مختلف اجرا میشود. با این حال نسخه پیشنمایش اندروید 8.0 مدتی است که در دست توسعه دهندگان قرار گرفته و زمزمه هایی از معرفی رسمی این نسخه در هفته های آتی نیز شنیده میشود.

تا زمان معرفی رسمی نسخه آینده اندروید اضافه شدن هر ویژگی جدید به آن محتمل است. از انجمن توسعه دهندگان XDA خبر میرسد گوگل در حال تدارک برای اضافه کردن یک ویژگی جدید به اندروید است که احتمالاً این ویژگی در اندروید 8.0 و یا 8.1 به سیستم عامل گوگل افزوده خواهد شد.

ویژگی جدیدی که از آن صحبت میکنیم، در خصوص نمایش اطلاعات باتری دستگاه هایی است که از طریق بلوتوث به گوشی متصل میشود. البته این ویژگی چندان جدید نیست و بستر آن از مدت ها قبل در نسخه های بلوتوث فراهم شده بود. با این حال گوگل تا امروز این ویژگی را به صورت رسمی در نسخه های اندروید وارد نکرده بود تا اندروید بعدی اولین نسخه ای باشد که این ویژگی را به صورت پیش فرض در اختیار دارد.

نمایش اطلاعات باتری دستگاه های متصل به گوشی در حال حاضر توسط برنامه های جانبی که شرکت های مختلف در اختیار دارند وجود دارد. به طور مثال هنگام اتصال هدفون یا ساعت هوشمند سونی به گوشی های اکسپریا، باتری باقی مانده آن توسط برنامه های اختصاصی این محصولات در گوشی نمایش داده میشود.

منبع: