android-5.1-lollipop-update
مجموعه اندرویدهای آب نبات چوبی با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است. با وجود این که گوگل به تازگی اندروید 5.1 را برای برخی دستگاه های نکسوس ارائه کرده اما خبرها حاکی از آن است که گوگل در حال کار بر روی یک نسخه جدید از سیستم عامل محبوب خود است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده نسخه آینده اندروید با نام اندروید 5.1.1 به زودی برای دو تبلت از خانواده نکسوس منتشر خواهد شد. این اطلاعات در سایت مرجع گوگل قابل مشاهده است و در آن دو تبلت نکسوس 7 مدل 2013 و تبلت نکسوس 9 اولین دستگاه هایی خواهند بود که به روزرسانی اندروید 5.1.1 را دریافت میکنند.

این به روزرسانی برای تبلت نکسوس 9 با شماره ساخت LMY47S و برای تبلت نکسوس 7 با شماره ساخت LMY47W ارائه خواهد شد. به احتمال فراوان در روزهای آینده شاهد دریافت این آپدیت توسط دو تبلت فوق خواهیم بود و دیگر مدل های نکسوس نیز پس از آن به روزرسانی اندروید 5.1.1 را دریافت خواهند کرد.

Android-Audio-Latency

اندروید 5.1 تا به این لحظه بر روی تعدادی از تبلت ها و گوشی های نکسوس و نیز برخی مدل های GPE اسمارت فون ها فعال شده است. از خانواده سونی تنها نسخه GPE اکسپریا Z Ultra آپدیت اندروید 5.1 را دریافت کرده و دیگر دستگاه ها توسط سونی موفق به دریافت آپدیت اندروید 5.0.2 شدند. پس از پایان عملیات به روزرسانی اندروید 5.0.2 توسط سونی، این شرکت احتمالا به روزرسانی اندروید 5.1 را آغاز خواهد کرد و بنابر تجربیات قبلی سونی که معمولا آخرین نسخه های موجود را برای دستگاه های خود عرضه میکند، اندروید 5.1.1 نسخه بعدی گوشی های اکسپریا خواهد بود. البته اگر تا هنگام آغاز به روزرسانی گوگل نسخه ای بالاتر از این را ارائه ندهد.

androidauthority