android-m
در حالی که هنوز اندروید 5.0 لالی پاپ سهم اندکی از بازار را در اختیار خود گرفته، اما زمزمه هایی از احتمال معرفی نسخه بعدی اندروید در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل شنیده میشود. گوگل قرار است کنفرانس توسعه دهندگان I/O را در تاریخ 28 می برابر با 7 خرداد برگزار کند و در این رابطه گفته میشود، گوگل تصمیم به نمایش نسخه بعدی اندروید موسوم به اندروید M دارد.

البته بعید است که گوگل در این مقطع زمانی، به یک باره نسخه نهایی اندروید M را معرفی کند. در واقع همان اتفاقی که سال گذشته برای اندروید L افتاده بود در انتظار اندروید M است. پیش بینی میشود گوگل در این مقطع نسخه پیش نمایشی از اندروید بعدی را با نام اندروید M ارائه کند و پس از چند ماه و با توسعه کامل آن، نسخه نهایی آن را با نام یک دسر خوشمزه به نمایش بگذارد.

گوگل سال گذشته و در اولین روزهای ماه تیر، نسخه ای نمایشی از اندروید را با نام Android L معرفی کرد و پس از گذشت نزدیک به 5 ماه، در اواخر مهر این نسخه را با نام کامل اندروید لالی پاپ به نمایش گذاشت. به هر حال روز 7 خرداد میتواند برای دوستداران اندروید یک روز ویژه باشد. روزی که در آن با چارچوب نسخه بعدی اندروید آشنا خواهند شد.

gsmarena