android
با توجه به خبر هایی که در چند روز گذشته منتشر شده است، به نظر میرسد گوگل مصمم است تا در نسخه بعدی اندروید خود منوی برنامه های مرسوم در اندرود را حذف کرده و بجای استفاده از منو تمامی برنامه ها و پوشه ها را در صفحه اصلی قرار دهد.

این کار دقیقا همانند کاری است که هم اکنون شرکت های هوواوی، شیاومی، سامسونگ، ال جی و سونی در نسخه های جدید خود و در اندروید مارشمالو اعمال کرده اند. این کار عملا سیستم عامل اندروید را شبیه به سیستم عامل رقیب خود یعنی IOS خواهد کرد.

در ویدیویی که به تازگی از برنامه نقشه پخش شده است، دستگاه اجرا کننده برنامه نقشه گوگل دستگاهی است که در حال اجرای نسخه ای از اندروید است که در صفحه اصلی دستگاه هیچ اثری از منوی برنامه ها مشاهده نمیشود.

پخش شدن این ویدیو سوالات بسیار زیادی را در ذهن طرفداران به وجود آورده است اما گوگل از پاسخ به این سوالات اجتاب کرده است تا همچنان واقعیت این امر در هاله ای از ابهام باقی بماند.

البته این بدان معنا نیست که منوی برنامه ها به طور کامل از سیستم عامل اندروید در زمان عرضه اندروید بعدی حذف خواهد شد، بلکه احتمال این نیز وجود دارد که شرکت گوگل این امکان را با قرار دادن تنظیمات خاصی در برنامه لانچر خود فراهم کند که به خواست کاربر منو برنامه ها حذف شود و یا بصورت معمولی و دقیقا مشابه همان چیزی که در گذشته شاهدش بودیم، باقی بماند.

همچنین قرار دادن چنین قابلیتی باعث میشود که ذهنیت کپی کاری گوگل از اپل کمی کمر رنگ تر شده و از انتقاد های احتمالی از گوگل در این زمینه کاسته شود. به هر حال تمامی این ها فرضیه هایی هستند که از سرنخ ها و مدارک مشاهده شده تصور می شوند و برای اثبات این فرضیه ها باید تا کنفرانس توسعه دهندگان گوگل که در روز 18 ماه می واقع است صبر کنیم. نظر شما درباره سورپراز جدید گوگل چیست؟

منبع: