Android-7.0-Nougat-logo

همراه با عرضه زود هنگام اَندروید 7.0 نوقا، گوگل خبرهایِ بسیار خوبی را برایِ توسعه دهندگان به ارمغان آورده است. گوگل در نظر دارد پاییز امسال نسخه هایِ پیش نمایش بیشتری از اَندروید نوقا را برایِ توسعه دهندگان بر رویِ دستگاههایِ نکسوسی عرضه کند. گوگل در وبلاگ مخصوص توسعه دهندگان خود اینچنین نوشته است:

ما قصد داریم نسخه هفتم سیستم عامل اَندروید را با دید متفاوتی نسبت به قبل عرضه و بروزرسانی کنیم. تیم توسعه دهندگان گوگل در حال کار کردن بر رویِ ویرایش جدیدی از اَندروید نوقا میباشد، تا ویژگی هایِ جدیدتری را در پاییز امسال در اختیار توسعه دهندگان با عنوان نسخه پیش نمایش قرار دهد.

اینطور که به نظر میرسد گوگل سعی دارد پلتفرم خود را بسیار به روزتر از سابق نگاه دارد و اگر قرار باشد گوگل نسخه دیگری از اَندروید را در پاییز امسال و تا قبل از معرفی نکسوس هایِ جدید تحت عنوان نسخه پیش نمایش برایِ توسعه دهندگان منتشر کند، احتمالاً نکسوس هایِ جدید مجهز به اَندروید 7.1 نوقا خواهند شد. البته این موضوع بعید به نظر میرسد، چون گوگل سابقاً چنین کاری انجام نداده است و صرفاً در حد حدس و گمان میباشد.

به نظر میرسد گوگل در نظر دارد همچون کمپانی اَصیل ژاپنی سونی رو به انتشار نسخه هایِ بتا از سیستم عامل اَندروید خود پیش از انتشار بیاورد و همچون سیستم عامل iOS، نسخه پیش نمایشی را با عنوان نسخه هایِ بتا در اختیار توسعه دهندگان قرار داده و شاید حتی آنرا توسعه داده و به صورت OTA ( یا Over The Air ) به دست کاربران عمومی برساند.

این موضوع میتواند باب جدیدی در فعالیت هایِ اختصاصی گوگل ایجاد کند و ویژگی ها و قابلیت هایِ آزمایشی را قبل از انتشار نسخه نهایی در اختیار کاربران قرار دهد. گوگل پیش از این سیستم بی نقص رساندن بروزرسانی هایِ سیتمی به صورت OTA را برایِ توسعه دهندگان فراهم کرده بود و نظرات کاربران و مشارکت آنها در روند توسعه و انتشار اَندروید 7.0 نوقا غیرقابل انکار است. هر چند گوگل هنوز اعتقاد دارد اَندروید نوقا در واقع نسخه ای بهبود یافته از اَندروید مارشمالو میباشد.

همانطور که پیشتر نیز این فرضیه مطرح شده بود، گوگل در نظر دارد با توجه به توان سخت افزاری نکسوس هایِ جدید، نسخه هایِ مختلفی از اَندروید نوقا را به صورت نسخه پیش نمایش برایِ توسعه دهندگان و کاربران آماده کند، که از طریق OTA و تنها با یک ریستارت بر رویِ گوشی نصب میشود و نیاز به انجام عملیات خاصی ندارد.

منبع: