گوگل دومین بتایِ اَندروید P را با آخرین API توسعه دهندگان و کیت رسمی منتشر کرد.

3
۴,۰۷۷

ساعاتی پیش گوگل دومین نسخه بتایِ اَندروید P را منتشر کرد، که در واقع سومین نسخه مخصوص توسعه دهندگان میباشد. گوگل در این نسخه آخرین API هایِ مخصوص توسعه دهندگان را به همراه کیت رسمی منتشر کرده است، که به این ترتیب توسعه دهندگان میتوانند با کمک این 2 مورد، ساخته هایِ خود را بر اساس نسخه بعدی اَندروید توسعه کامل دهند.

در این نسخه گوگل با کمک یادگیری ماشینی، حالت باتری بر اساس الگویِ مصرف را بهبود بخشیده است و برنامه ها نیز بر اساس یادگیری ماشینی، خود را با این حالت به خوبی وقف میدهند. همچنین، در این نسخه گوگل باز هم بر رویِ پشتیبانی از صفحات نمایش بریده کار کرده است و هم اَکنون اَندروید P به صورت رسمی از صفحات نمایش بریده (Notch) پشتیبانی به عمل می آورد.

به این ترتیب میتوانیم انتظار داشته باشیم که حدأقل یکی از 2 نسخه پیکسل هایِ 2018 گوگل ( که به زودی با نسخه نهایی اَندروید بعدی به صورت رسمی معرفی خواهند شد) با صفحه نمایشی جدید ( Notch ) معرفی خواهند شد. گوگل سیستم پاسخ دادن هوشمند به پیام ها را هم اَکنون به برنامه هایِ ثالث آورده است و سیستم عامل اَندروید هم اَکنون به صورت رسمی از انواع سیستم هایِ ورود بایومتریک پشتیبانی به عمل می آورد.

گوگل در بخش دوربین نیز تمهیدات جدیدی اندیشیده است. هم اَکنون نسخه دوم بتایِ اَندروید P از دوربین هایِ چند گانه به صورت رسمی پشتیبانی به عمل می آورد و این اجازه اَکنون به توسعه دهندگان برنامه هایِ ثالث داده شده است که با توجه به توانایی هایِ سخت افزاری، بتوانند زومی بینظیر، بوکه هایِ شخصی سازی شده و دید استریو را به گوشی هایِ هوشمند با 2 دوربین فیزیکی یا بیشتر وارد کنند.

گوگل پروسه انتشار این بروزرسانی را برایِ گوشی هایی که هم اَکنون بر رویِ نسخه بتایِ شماره 1 هستند آغاز کرده است و کسانی که در برنامه بتایِ گوگل ثبت نام کرده اند این بروزرسانی را به زودی دریافت خواهند کرد. گوگل اعلام کرده است که این بروزرسانی در اختیار شرکایِ تجاری این کمپانی قرار گرفته است و به زودی شاهد انتشار این نسخه برایِ گوشی هایِ سایر کمپانی ها که در برنامه بتا عضو شده اند خواهیم بود.

گوگل امسال نسخه هایِ بتایِ اَندروید P را برایِ چند گوشی هوشمند برتر دنیا که اکثراً پرچمداران کمپانی هایِ پرطرفدار هستند در دسترس کاربران قرار داده است، که در بین آنها نام اکسپریا XZ2 از کمپانی سونی دیده میشود. حال باید منتظر بمانیم تا سونی همچون نسخه بتایِ اول، دومین نسخه بتایِ اَندروید P را در اختیار کاربران گوشی هوشمند اکسپریا XZ2 قرار دهد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

3 دیدگاه ها

 1. خداروشکر گوگل دستی به سر رابط کاربریش کشید وگرنه سونی تکون نمیخورد!

  پاسخ

  Mёy$αM گفته:
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت: ۱۲:۰۷

  منتظر باش همینو سونی مثل قبلیا کنه 😀

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here