Android-n
چندی پیش گوگل با انتشار پیش از موعد نسخه پیش نمایش سیستم عامل محبوب خود طرفداران دنیای تلفن های همراه را شگفت زده کرد. اما گوگل روز گذشته نسخه پیش نمایش تازه ای را در اختیار افرادی که نسخه اول را نصب کرده بودند قرار داد تا به آزمایش امکانات جدید بپردازد. در اصل این نسخه از پیش نمایش اندروید نسخه سوم به حساب می آید زیرا نسخه اول و دوم با فاصله بسیار اندکی از هم عرضه شدند و عملا نقش نسخه دوم رفع ایرادات کلی نسخه اول بوده و در آمار ها این دو نسخه را یک نسخه بحساب می آورند.

امکانات اضافه شده در نسخه دوم پیش نمایش اندروید N:
– امکان ساخت آیکونی خاص برای انجام کاری خاص در این نسخه فراهم شده است برای مثال میتوان به آیکونی مخصوص برای ارسال پیام و یا برقراری تماس تلفنی با یک فرد خاص اشاره کرد.
– پشتیبانی از ورژن نهم طراحی کاراکتری شکلک ها ( ایموجی ها ) در نسخه جدید پیش نمایش فراهم شده است تا شکل ظاهری این شکلک ها را به واقعیت انسان ها نزدیک سازد. همچنین در نسخه جدید شکلک ها، رنگ های پوست طبیعی تر و شکلک های جدیدی تعبیه شده است.
– اما در کنار این ها قطعا مهم ترین تغییر در نسخه جدید پیش نمایش تغییرات مهم وگسترده در کنار رفع ایرادات در api ها بوده است.
اضافه شدن api جدیدی برای پردازش های سه بعدی زین پس دست توسعه دهندگان را برای سرعت بخشی و بهینه سازی هر چه بیشتر بازی ها و برنامه های سنگین باز تر کرده و به آنها امکان ساخت برنامه و بازی های هرچه روان تر را میدهد.

اگر شما از مصرف کنندگان نسخه پیش نمایش اندروید N هستید این آپدیت بصورت نرم افزاری و Ota در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به هر حال اگر آدم صبوری نیستید میتوانید با مراجعه به این لینک و انتخاب دستگاه خود از بین نکسوس ها و تبلت های پیکسل این آپدیت را زودتر دریافت کرده و تستش کنید.
اما اگر هیچکدام از این راه ها برای شما مقدور نیست، شما میتوانید با مراجعه به این صفحه فایل مورد نظر خود را دانلود کرده و بصورت دستی فایل مورد نظر را فلش کنید.

و در پایان گوگل باز هم مثل گذشته اذعان داشته است که این نسخه از اندروید برای مصارف روزانه ساخته نشده و فعلا فقط برای تست در دست توسعه دهندگان قرار گرفته است.

منبع: