پیشتر شایعاتی مبنی بر برگزاری یک کنفرانس از سوی گوگل در روز 21 آگوست منتشر شده بود و بنابر همان شایعه، قرار بود تا در این روز گوگل به صورت رسمی از نام نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید، اندروید O، رونمایی کند. 21 آگوست روزی است که یک خورشیدگرفتگی بزرگ در آمریکا رخ خواهد داد.

حالا گوگل به صورت رسمی دعوت نامه ی مراسم ویژه ای برای اندروید O را در این روز و در ساعت 2 و 40 دقیقه ی بعد از ظهر ارسال کرده است. این مراسم در شهر نیویورک برگزار خواهد شد و هم اکنون در وبسایت رسمی اندروید هم یک شمارشگر معکوس تا آغاز این مراسم نمایش داده می شود.

گمان ها بر این است که گوگل سرانجام در این مراسم نام اندروید O را اعلام می کند و با توجه به این که نام Oreo در رای گیری ها بیشترین رای را از سوی کاربران دریافت کرده است، احتمال قوی شاهد استفاده از این نام برای آن خواهیم بود. هرچند که هنوز هم با اطمینان نمی توان در این مورد صحبت کرد.

یکی دیگر از حدس هایی که در حال حاضر بسیار قابل توجه است، شباهت بیسکویت Oreo و خورشیدگرفتگی است. همانطور که اطلاع دارید، در زمان خورشیدگرفتگی، ماه جلوی خورشید قرار می گیرد و باعث سیاه شدن آن می شود. در بیسکویت Oreo نیز شاهد چنین شکلی در ترکیب کرم و کاکائو در آن هستیم. به شکلی که یک بیسکویت با پوشش کاکائو و به رنگ مشکی بروی کرم سفید رنگ را پوشش می دهد.

همچنین، به تازگی ویدئویی در اکانت گوگل پلاس کمپانی گوگل منتشر شده است که در آن نام اندروید O، اندروید Oreo اعلام شده است. هرچند که این ویدئو به سرعت پاک شد.

 

منبع: