گوگل قابلیت Nearby Sharing را تایید کرد: فعلا به صورت محدود و در فاز بتا

0
۱۸,۴۴۴

بر اساس چندین لیک مختلف و اشارات گوشه و کناری از چندین سال پیش تا کنون، شرکت گوگل بلاخره قابلیت “Nearby Sharing” را به صورت رسمی در اندروید 11 تایید کرد. با اینکه این قابلیت هنوز آماده عرضه نیست، اما گوگل می گوید که این ویژگی بزودی و با قدرتی بیشتر و ظاهری جذاب تر به صورت عمومی عرضه خواهد شد. فعلا اما تنها به صورت بتا در اختیار برخی از کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است.

اگر نمی دانید که اساسا “Nearby Sharing” چیست، باید بگویم که نسخه گوگلی از برنامه AirDrop اپل است. یک ویژگی کاربردی که در محصولات اپل وجود داشته و به کاربران این اجازه را می دهد تا فایل ها را از طریق ارتباط وای-فای به گوشی های یکدیگر منتقل کنند. این قابلیت را سال هاست که کاربران گوشی های اندرویدی از گوگل طلب می کنند و بلاخره گوگل این بار به آنها جواب مثبت داده است.

گوگل قابلیت Nearby Sharing را تایید کرد: فعلا به صورت محدود و در فاز بتا

بر اساس اطلاعاتی که وب سایت Android Police بدست آورده است، گوگل تایید کرده است که این قابلیت را به صورت محدود و بتا برای برخی از کاربران سیستم عامل اندروید که خودش آنها را انتخاب کرده فعال ساخته است. اما محدوده تست بسیار کوچک است. حتی با بروز رسانی کردن Google Play Services به نسخه بتا هم، ممکن است نتوانید این ویژگی را در دستگاه خودتان فعال کنید. شخصا موفق نشدم تا این کار را با گوشی پیکسل 4XL خودم انجام دهم. زمانی که قابلیت Nearby Sharing به صورت گسترده و جهانی عرضه شود، گوگل می گوید که می توان این برنامه را بر روی گوشی هایی با اندروید 6.0 و بالاتر و سایر پلتفرم ها در اختیار داشت. این پلتفرم ها شامل سیستم عامل ویندوز، مک و کروم او اس می شوند.

“ما در حال حاضر ویژگی Nearby Sharing را به صورت بتا به اجرا در آورده ایم و اطلاعات بیشتری از آن را در آینده ای نزدیک در اختیار کاربران قرار خواهیم داد. هدف ما این است که این ویژگی را با پشتیبانی از اندروید نسخه 6.0 و سایر پلتفرم ها اجرا کنیم.”

اما این ویژگی چگونه کار می کند؟ همانطور که پیشتر اشاره کردم، این ویژگی بر روی گوشی من جواب نداد اما اشخاص دیگری که این ویژگی را تست کرده اند گزارشی از آن به همراه اسکرین شات هایی منتشر کرده اند. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا نام دستگاه را انتخاب کرده و قابل رویت بودنش برای سایر دستگاه ها را کنترل کنید. حتی یک اعلان برای شما فرستاده می شود که می توانید به سرعت درخواست ارسال فایل از طریق سایر دستگاه ها را قبول یا رد کنید.

گوگل قابلیت Nearby Sharing را تایید کرد: فعلا به صورت محدود و در فاز بتا

هر دو طرف باید قبول کنند که دستگاه داده ها را بین آنها ارسال کند و زمانی که داده دریافت می شود به صورت خودکار باز خواهد شد. برای مثال، یک عکس ممکن است توسط برنامه گوگل فوتوز باز شود یا یک لینک فوری توسط مرورگر اینترنت اجرا شود. اشخاصی که این ویژگی را تست کرده اند می گویند سرعت آن بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است.

هنوز مشخص نیست که این قابلیت کی برای همه کاربران سیستم عامل اندروید منتشر خواهد شد اما در فاز بتا بودن آن نوید این را می دهد که چیزی تا زمان عرضه باقی نمانده است.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here