جدیدترین نسخه ی مرورگر اصلی کمپانی گوگل، کروم، به تازگی برای سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس منتشر شده است اما هنوز برای کاربران اندروید منتشر نشده است.

امروز، گوگل اعلام کرده است که نسخه ی 59 مروگر گوگل کروم برای سیستم عامل اندروید، برخلاف آپدیت های پیشین که تغییرات اندکی داشت، شامل قابلیت های جدیدی می باشد. در این نسخه شاهد بروزرسانی های موثری در زمینه ی عملکرد بهتر این مرورگر خواهیم بود.

پیشتر در ماه ایپریل، گوگل اطلاعاتی در مورد نسخه ی بعدی کروم منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات، در این نسخه شاهد بهبودهای عملکردی این مرورگر خواهیم بود و سرعت بارگذاری صفحه های وب از 10 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت. احتمالاً، نسخه ی 59 کروم دقیقاً همین نسخه ی آینده خواهد بود و علاوه بر این قابلیت ها، بهبودهای دیگری در پایداری این مرورگر را خواهیم دید.

بر اساس اعلام گوگل، نسخه ی 59 از مرورگر گروم صفحات وب را با سرعت بیشتری لود خواهد کرد؛ همچنین، این مرورگر از حافظه ی رم کمتری به لطف بروزرسانی موتور جاوا اسکریپت آن استفاده خواهد کرد. این آپدیت همچنین، پشتیبانی کاملی از گیف های PNG را به این مرورگر خواهد افزود.

با وجود اینکه نسخه ی 59 از کروم در حال حاضر منتشر شده است اما توسعه دهندگان اعلام کرده اند که این بروزرسانی از هفته ی آینده در گوگل پلی منتشر خواهد شد و کاربران می توانند از آن استفاده نمایند تا تجربه ی بهتری در استفاده از این مرورگر را داشته باشند.

منبع: