همانطور که در جریان هستید، دوشنبه گذشته ( 24 جولای 2017 میلادی ) گوگل آخرین نسخه پیش نمایش مخصوص توسعه دهندگان اَندروید O را برایِ دستگاههایِ پشتیبانی شده منتشر کرد و پرونده نسخه هایِ پیش نمایش اَندروید O با ویرایش چهارم بسته شد. قطعاً در این ویرایش نیز توسعه دهندگان حفره هایی را کشف خواهند کرد و به گوگل اطلاع خواهند داد.

این حفره ها به همراه تمامی حفره هایی که به گوگل گزارش میشوند نهایتاً در نسخه نهایی برطرف میشوند. اما نسخه نهایی چه زمانی منتشر میشود؟ بر اساس شایعات نزدیک به واقعیتی که امروز به دست ما رسیده است، گویا گوگل در نظر دارد بسیار زودتر از آنچه تصورش را میکنیم نسخه بعدی اَندروید را منتشر کند.

در این بین، گوشی هایِ گوگل Pixel و Pixel XL در ابتدایِ صف دریافت قرار دارند. گوگل در اَندروید O ویژگی هایِ بسیار مفیدی را همچون پروژه Trebble به دنیایِ اَندروید می آورد. تا به اینجایِ کار نام نسخه بعدی اَندروید هنوز مشخص نیست، اما برخی بر اساس کُدهایِ درز پیدا کرده از نسخه بعدی اَندروید عقیده دارند نام اَندروید بعدی که اَندروید 8.0.0 خواهد بود « Oatmeal Cookie » میباشد.

اگر به خاطر داشته باشید، گوگل سال گذشته اَندروید 7.0.0 را در تاریخ 22 آگوست 2016 میلادی منتشر کرده بود، اما اَکنون گمانه زنی ها خبر از انتشار زودهنگام نسخه بعدی اَندروید را میدهند و شاید گوگل هفته آینده نسخه نهایی اَندروید O را عرضه کند. علی ایحال باید کمی صبر کنیم و ببینیم آیا این خبر به واقعیت میپیوندد یا خیر.

منبع: