smartwatch-3-swr50-androidwear-975fb4abe151baec581c394bf7180466-940
در دو سالی که از زمان معرفی اندروید ابزار پوشیدنی می گذرد، این سیستم عامل با رشد روز افزون و بسیار سریعی رو به رو شده است. اما امسال گوگل در مجمع توسعه دهندگان اندروید 2016 بخش هایی ازنسخه جدید و دوم این سیستم عامل را به نمایش در آورد که نمایان ظاهری ارتقا و بهبود یافته است.

در نسخه های اخیر اندروید ور ساعت های هوشمند به صورت دستگاه هایی مستقل به فعالیت می پرداختند و برای استفاده نیاز به دستگاه جانبی ای همچون تبلت و اسمارتفون ها نداشتنند. دستگاه ها خود به خود به وای فای متصل شده و یا درر صورت نیاز به شبکه های موبایلی متصل می شدند.

در نسخه جدید اندروید ور بزرگترین تغییر مربوط به طراحی بوده و گوگل در نسخه جدید دریچه جدیدی از طراحی متریال را به اندروید ابزار های پوشیدنی گشوده است.

همچنین این نسخه از اندروید با به همراه داشتن روش های جدید ورودی به عنوان یک دستگاه مستقل ساخته شده است. این نسخه از اندروید از امشب به عنوان بیلد آزمایشی برای توسعه دهندگان در دسترس خواهد بود اما فعلا فقط برای دو ساعت هوشمند ال جی و هوواوی هماهنگ بوده و قابلیت استفاده بر روی دستگاه را دارد. به زودی ساعت های هوشمند بیشتری از جمله ساعت های هوشمند سونی و سامسونگ به این لیست افزوده خواهند شد. انتظار می رود این نسخه از اندروید به طور گسترده در پاییز سال جاری به صورت عمومی و رسمی عرضه شود.

منبع: