با انتشار اولین نسخه ی مخصوص توسعه دهندگان از اندروید O، برخی از قابلیت های جدید این سیستم عامل مشخص شد ولی برای فهمیدن تمامی امکانات جدید افزوده شده به این نسخه از اندروید، باید چند ماه دیگر نیز صبر کرد. بر اساس اطلاعاتی که وبسایت Android Police منتشر کرده است، در اندروید O در هنگام نصب اپلیکیشن ها، شاهد وجود یک progress bar (نوار وضعیت) خواهیم بود که پیشرفت در نصب آن اپلیکیشن را نشان می دهد. در نتیجه ی استفاده از این قابلیت، کاربر می تواند مدت زمان باقی مانده از نصب یک اپلیکیشن را پیش بینی کند و پیشرفت فرایند نصب را مشاهده نماید.

باید دقت داشته باشید که این قابلیت تنها برای اپلیکیشن هایی که به صورت دستی نصب می کنید وجود دارد؛ چراکه پیش از این هم progress bar برای اپلیکیشن های دانلود شده از پلی استور وجود داشت.

قابلیت جالب دیگر که آن هم در همین بخش وجود دارد، وجود دکمه ی cancel در هنگام نصب یک اپلیکیشن است. با استفاده از این دکمه می توانید در زمان نصب یک اپ، نصب آن را متوقف کنید.

در کنار قابلیت ها و بهبودهای جدیدی که گوگل برای بهینه سازی مصرف باتری در اندروید O تدارک دیده است، طبیعتاً قابلیت های دیگری نیز وجود خواهد داشت که ما نیز به محض مشخص شدن آن ها، آن ها را با شما درمیان خواهیم گذاشت.

منبع: