آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

همیشه داستان های نگران کننده ای ممکن است درباره غول های نرم افزاری، وجود داشته باشد؛ داستان هایی که نشان می دهند موتورهای جستجوگری نظیر گوگل و اندروید محبوبش، هردو از تمام اطلاعات کاربران خود آگاه بوده و آن چنان که این دو ادعا می کنند، به حفظ حریم شخصی افراد علاقه ای نشان نمی دهند!

گزارشی جدیدا می گوید، کمپانی گوگل یک لاگ را از هر رمز عبور وای فایی که در سیستم عامل آندروید گوگل وارد می شود، پیش خود نگه می دارد. جالب است اگر بدانید از نسخه 2.2 به بعد سیستم عامل آندروید گوگل، به صورت پیش فرض تمام رمز های ورودی وای فای تان به صورت پیش فرض برای گوگل فرستاده می شود. در اغلب ابزارهای اندرویدی، گزینه ای به نام “Back up my data” مسئولیت جاسوسی از اطلاعات کاربران را بر عهده دارد.

حال به نظر می رسد، گوگل می تواند از هر فعالیت کاربر با ابزار آندرویدی اش، لاگ و یا اطلاعاتی را به ثبت برساند تا در مواقع ضروری، از آن ها استفاده نماید. رمزهای عبور شما می تواند به سادگی و با استفاده از یک حساب کاربری جی میل، رمز گشایی شده و اصطلاحا “Decrypt” شود. می توانید با غیر فعال کردن گزینه ” پشتیبانی یا بک آپ گرفتن از اطلاعات من” در دیوایس آندرویدی محبوب تان، مانع از جاسوسی و سرک کشیدن گوگل و دار دسته فضولش، شوید!

آی تی رسان