امروزه ارزان ترین گوشی های هوشمند موجود در بازار، از سخت افزارهایی برخوردار هستند که تا 2-3 سال قبل بر روی گوشی های هوشمند پرچمدار بسته شده بود. حداقل رم مورد استفاده در گوشی های هوشمند امروزی 1.5 تا 2 گیگابایت است که هزینه تمام شده برای یک تلفن همراه را افزایش میدهد.

گوگل شب گذشته در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود، از پلتفرم جدیدی پرده برداشت که هدف اصلی آن تسخیر بازار تلفن های هوشمند ارزان قیمت است. این پلتفرم با نام Android Go برای موبایل هایی ساخته شده که از رم 1 گیگابایت و یا کمتر برخوردار هستند.

شاید تصور این سخت باشد که امروز یک تلفن هوشمند با رم 512 مگابایت را در دست بگیریم. اما با پلتفرم جدید Android Go میتوانید یک سیستم عامل سبک با کارایی بالا را بر روی گوشی های هوشمند ارزان قیمت سوار کنید.

گوگل سعی دارد تا Android Go را با سرعت زیاد فراگیر کند. طبق اعلام رسمی گوگل پس از انتشار نهایی نسخه آینده اندروید، پلتفرم Android Go برای دستگاه هایی که با رم 1 گیگابایت و یا کمتر عرضه میشوند منتشر خواهد شد. همینطور در گوگل پلی برنامه های سازگار با این پلتفرم با برچسب مشخص خواهند شد تا کاربران بتوانند به راحتی به برنامه های سازگار با گوشی خود دسترسی پیدا کنند.

منبع: