20160928-google-pixel-phone-004
گوگل امشب در یک رویداد پربار و مهم، از دو گوشی هوشمند جدید رونمایی کرد. وقتی نام گوشی های گوگل می آید همه به یاد نکسوس ها می افتند اما این بار ماجرا متفاوت است. گوگل امسال، برند نکسوس را کنار گذاشته و از نام پیکسل برای گوشی های جدید خود استفاده کرده است.

پیکسل و پیکسل XL دو گوشی جدید گوگل هستند که امشب به صورت رسمی معرفی شدند. هر دو گوشی از پردازنده اسنپدراگون 821 و اندروید 7.1 برخوردار هستند که در هر دو مورد بالاترین های بازار را به خود اختصاص دادند.

اما گوگل طبق روال گذشته، از سنسورهای سونی در گوشی های جدید خود استفاده کرده است. سنسور به کار رفته در این دستگاه یک سنسور 12.3 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم F2.0 است. شاید تا اینجا ماجرا عجیب نباشد اما وقتی مرجع تخصصی DXOMark بررسی دوربین گوگل پیکسل را رسانه ای کرد توجهات به این دستگاه بیشتر شد.

وقتی صحبت از دوربین گوشی های هوشمند میشود همه نگاه ها به پرچمداران سونی، سامسونگ، اپل، الجی و یا اچ تی سی است که در این بخش قدرتنمایی کنند. اما امسال یک رقیب جدید ظاهر شده که در همان شروع کار همه رقبا را سرجای خود نشانده است. گوگل پیکسل با سنسور سونی و قابلیت های نرم افزاری خام در اندروید 7.1 توانسته در تست مرجع تخصصی DXOMark امتیاز 89 را بدست آورده و به تنهایی رتبه نخست برترین دوربین گوشی های هوشمند را بدست آورد.
gsmarena_002
پیش از این اکسپریا X Performance، گلکسی S7 Edge و اچ تی سی 10 با امتیاز 88 بالاترین امتیاز را از این مرجع بدست آورده بودند. البته DXOMark هنوز اکسپریا XZ را وارد آزمایشگاه خود نکرده است. ما بی صبرانه منتظریم تا ببینیم اکسپریا XZ در این مرجع چه امتیازی را بدست می آورد. آیا اکسپریا XZ به یکه تازی گوگل پیکسل خیلی زود پایان میدهد یا این که از پس این رقیب تازه بر نمی آید؟