کنفرانس گوگل برای معرفی محصولات جدید لحظاتی قبل برگزار شد و در آن محصولات جدید شامل دستیار صوتی، اسپیکر، لپ تاپ و نهایتاً گوشی های هوشمند معرفی شدند. گوشی های هوشمند جدید گوگل یکی از جذاب ترین محصولات معرفی شده در رویداد امشب گوگل بود که با نام های گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل XL 2 جایگزین نسل قبل شدند.

مدل XL 2 اندکی از نسل قبل بزرگتر شده و به صفحه نمایش 6.0 اینچی از نوع P-Oled مجهز شده است. البته با این تفاوت که حاشیه ها کمتر شده تا قسمت بیشتری از جلوی دستگاه را صفحه نمایش تشکیل دهد. رزولوشن صفحه نمایش این گوشی QHD است که نسبت صفحه نمایش 18:9 را هم در اختیار دارد.

اما گوگل پیکسل 2 نسخه ای کوچکتر از XL 2 است که دارای یک صفحه نمایش 5.0 اینچی با رزولوشن FHD از نوع اولد است. صفحه نمایش هر دو دستگاه از نوع همیشه روشن بوده که نمونه آن را در پرچمداران اخیر سامسونگ مشاهده کرده بودیم.

بدنه پیکسل های جدید گوگل، همانند HTC U11 حساس به فشار بوده که با فشار دادن آن دستیار صوتی گوگل اجرا میشود. هر دو دستگاه نیز مجهز به چیپست اسنپدراگون 835 و رم 4 گیگابایتی هستند که در دو مدل 64 گیگابایتی و 128 گیگابایتی عرضه خواهند شد. قیمت پایه برای مدل پیکسل 2 حدود 650 دلار و برای مدل XL 2 نیز حدود 850 دلار اعلام شده است.

منبع: