گوگل کروم محبوب ترین مرورگری است که کاربران دیوایس های اندرویدی از آن استفاده میکنند. این مرورگر وابسته به شرکتی است که سیستم عامل اندروید نیز از آن برخواسته و به همین دلیل تحت حمایت همه جانبه این سیستم عامل قرار داشته است. اما خبرهایی به گوش میرسد که به زودی خیل عظیمی از کاربران اندرویدی دیگر شرایط استفاده از این مرورگر را نخواهند داشت.

از انجمن XDA خبر میرسد که گوگل، نسخه بعدی مرورگر کروم را با تغییراتی همراه خواهد کرد که حاصل آن، حداقل API مورد نیاز از 16 به 19 است. به این معنا که حداقل نسخه اندروید برای نصب گوگل کروم که تا امروز، اندروید 4.1 بود، از این پس اندروید 4.4 خواهد بود.

هم اکنون اندروید 4.1، 4.2 و 4.3 که سه نسخه جلی بین هستند، جمعاً حدود 32 میلیون کاربر دارند که با آپدیت جدید مرورگر گوگل کروم، دیگر امکان استفاده از نسخه جدید این مرورگر را نخواهند داشت. اندروید 4.1 جلی بین در سال 2012 معرفی شده و بعد و چند روز بعد اولین نسخه مرورگر گوگل کروم برای دستگاه های اندرویدی با حداقل نسخه مورد نیاز اندروید 4.1 وارد گوگل پلی شد.

کاربران گوشی های سونی غالباً اجرا کننده نسخه های بالای اندروید هستند اما به طور حتم از بین کاربران فعلی هستند کسانی که یکی از این نسخه های جلی بین را دارند. آیا شما هم در بین این لیست هستید؟ البته این نگرانی را نداشته باشید که گوگل کروم برای همیشه از دسترس شما خارج خواهد شد! در واقع شما دیگر نسخه های جدید این مرورگر را تجربه نخواهید کرد و باید با آخرین نسخه موجود کار را ادامه دهید.

منبع: