در سال های اخیر، با کاهش واردات محصولات سونی به ایران، خلاء بسیاری از محصولات سونی در بازار کشورمان به شدت احساس شد. اما این روزها شاهد آن هستیم که محصولات متنوع و جذابی از سونی همگام با بازارهای جهانی پا به کشور عزیزمان می گذارند.

هفته گذشته مطلع شدیم که چهار اسپیکر جدید از سونی به نام های SRS-XB10، SRS-XB20، SRS-XB30 و SRS-XB40 به زودی و توسط شرکت ایران رهجو به عنوان نماینده رسمی سونی وارد بازار ایران خواهد شد. این پایان داستان نیست و ایران رهجو به زودی یکی دیگر از محصولات سونی را به دست علاقه مندان در ایران خواهد رساند.

هدفون MDR-1000X یکی از جذاب ترین محصولات سونی است که از معرفی آن مدت زیادی نمی گذرد. این هدفون سال گذشته در نمایشگاه IFA 2016 و همزمان با اکسپریا XZ معرفی شد. MDR-1000X از تکنولوژی حذف نویز دیجیتال برخوردار است اما ویژگی هایی دارد که آن را از سایر هدفون های نویز کنسلینگ مستثنی میکند.

این هدست با شناسایی نوع جمجه و شکل سر کاربر، شناسایی نوعِ پوشش هر فرد و شناسایی محیطِ پیرامون کاربر، مقدار نویز ورودی را تنظیم کرده و به بهترین حالت در می آورد. علاوه بر این، این هدست از تکنولوژی های HI-Res ،LDAC و DSEE-HX سونی پشتیبانی میکند تا تجربه هرچه بهتر و به یادماندنی تری را برای کاربر فراهم سازد.

جذابیت های هدفون MDR-1000X به همینجا ختم نمیشود. بدنه این هدفون به لمس حساسیت دارد. به طور مثال در حال گوش دادن به موسیقی هستید و در این حین یکی از اطرفیان شما را صدا میزند. طبیعتاً تکنولوژی حذف نویز دیجیتال اجازه شنیدن صدای اطرافیان را به شما نمیدهد. در اینجا با قراردادن دست بر روی بدنه هدفون میتوانید صدای موسیقی را قطع کرده و پس از برداشتن دست دوباره به گوش دادن موسیقی ادامه دهید.

به هر حال هدفون MDR-1000X محصولی جذاب و البته گران قیمت از سونی است که به زودی شاهد ورود آن به ایران خواهیم بود. هنوز قیمت رسمی آن در ایران مشخص نشده اما به محض دریافت اطلاعات بیشتر شما را از آن باخبر خواهیم کرد. ابتدای کار به شما پیشنهاد میکنیم یک ویدئوی کوتاه از این محصول را در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.