تیم مهندسین سونی موبایل نسخه جدیدی از طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقا را برایِ گوشی اکسپریا X منتشر کردند. این بروزرسانی که شماره ساخت طرح مذکور را به 38.3.1.A.0.54 ارتقا میدهد، با خود ویژگی بسیار مهمی را به همراه دارد، که با توجه به فراهم شدن شرایط در این نسخه به طرح مذکور اضافه شده است و مشکلی از لحاظ فنی برایِ رام اَندروید 7.1 ایجاد نمیکند.

این ویژگی که بسیار مورد انتظار بود، پشتیبانی از موتور پردازش تصاویر X-Reality در برنامه ویدئویِ اکسپریا میباشد. بر اساس اطلاعاتی که پیشتر به دست ما رسیده بود، بخاطر برخی از تغییرات نسخه جدید اَندروید، سونی تا کنون نتوانسته بود موتور پردازش اختصاصی تصاویر خود را به برنامه ویدئویِ اکسپریا بیفزاید، اما اَکنون این مهم فراهم شده است.

سونی تأکید میکند که مشکلات بسیار زیادی را در این بروزرسانی برطرف ساخته است. به عنوان مثال میتوان به برطرف سازی مشکل خاموش شدن دستگاه با شارژ زیر 5 درصد و مشکل مربوط به تشخیص نور محیط برایِ تنظیم نور صفحه نمایش گوشی در حالت اتومات اشاره کرد، که به طور کامل در این بروزرسانی برطرف شده اند.

همچنین، ارتباط صوتی بر بستر 4G LTE که با نام تجاری VoLTE در نسخه قبلی از طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقا حذف شده بود، دوباره در این نسخه بازگشتی مقتدرانه داشته است. به یاد داشته باشید که فعلاً اُپراتورهایِ 3 کشور پیشرفته آلمان، اسپانیا و انگلستان از این نوع ارتباط پشتیبانی به عمل می آورند و هنوز اُپراتورهایِ سایر نقاط دنیا از این سیستم پشتیبانی نمیکنند.

منبع: