M5_z3_plus_1
همانطور که میدانید اکسپریا M5 جدیدترین گوشی معرفی شده توسط سونی از نظر بازه زمانی تا به امروز است. گوشی ای با عنوان میان رده اما با مشخصاتی بسیار عالی و طراحی ای شبیه به آخرین پرچمدار این شرکت. در حقیقت این طراحی برای یک میان رده به مذاق برخی از علاقه مندان به محصولات سونی خوش نیامده و برعکس برای عده ای نیز این تصمیم سونی خوشحال کننده بود. زیرا دسته دوم معتقدند که اکنون با صرف هزینه ای کمتر قادر به استفاده از گوشی هوشمندی هستند که از طراحی مشابه به محصولات رده بالای این شرکت برخوردار است.

البته فراموش نکنید که این گوشی در ظاهر و در چند بخش سخت افزاری مانند دوربین اصلی و جلو و همچنین میزان رم، از مشخصات بالاتر و مشابه اکسپریا Z3 Plus بر روی کاغذ بهره میبرد وگرنه در عمل آنچه مشخص است، اکسپریا Z3 Plus همچنان در بسیاری از موارد، مانند جنس بدنه، کیفیت صفحه نمایش، قدرت پردازشی، عمر باتری و … یک سر و گردن بالاتر از اکسپریا M5 قرار میگیرد.

به هر حال آنچه موضوع اصلی این مطلب است، مقایسه طراحی این دو گوشی در کنار یکدیگر آن هم در ظاهر است، زیرا در باطن یعنی از نظر جنس بدنه نیز این دو گوشی با هم تفاوت دارند. برای مثال قاب پشتی اکسپریا Z3 Plus از جنس شیشه مقاوم است و قاب پشتی اکسپریا M5 از پلاستیک با کیفیت که این دو در عمل بسیار متفاوت خواهند بود. در ادامه توجه شما را به دیدن تصاویر جلب مینماییم.

M5_z3_plus_1

M5_z3_plus_2

M5_z3_plus_3

M5_z3_plus_4

M5_z3_plus_5

M5_z3_plus_6

M5_z3_plus_7