هنوز چند روز از مطرح شدن شایعات پیرامون دوربین نسل جدید از سری A7 سونی نمیگذرد که مشخصات دوربین A7III توسط سونی تأیید شد. با معرفی و عرضه دوربین حرفه ای A9، سونی یک قدم بسیار جدی و رو به جلو در زمینه دوربین هایِ فوق حرفه ای بدون آینه و فول فریم برداشت، قدمی که کم کم تأثیرات خود را در طی ماه هایِ آینده به خوبی نشان خواهد داد.

اما A9 به راستی یک مشکل دارد و آن چیزی نیست جز قیمت بالایِ این دوربین حرفه ای. البته این موضوع بسیار قابل هضم است که برایِ یک دوربین فوق حرفه ای کاربران باید پول زیادی هزینه کنند، اما از طرفی بسیاری هستند که نمیتوانند چنین پولی برایِ داشتن این شاهکار هزینه کنند و بدین ترتیب از داشتن آن برایِ همیشه محروم خواهند ماند.

اینجاست که دقیقاً سری A7 سونی با دوربین هایِ مقرون به صرفه فول فریم و بدونه آینه خود وارد میدان میشود و طرفداران سونی را خوشحال میکند. چند روز پیش خبری پیرامون دوربینی جدید از سری A7 برایِ شما منتشر کردیم، که اَکنون این خبرها توسط سونی تأیید شده اند. بر این اساس، سنسور 24 مگاپیکسلی جدید و سیستم فوکوس پیشرفته دوربین A9 که پیشتر از آن خبر داده بودیم تأیید شده اند.

اما سایر قابلیت هایِ این دوربین چطور؟ امروز خبردار شدیم که این دوربین حرفه ای به صفحه نمایشی لمسی مجهز خواهد شد، از فیلمبرداری با رزلوشن 4K پشتیبانی به عمل خواهد آورد و از یک کنترلر حرکتی همچون دوربین حرفه ای A9 سونی بهره خواهد برد. تنها نکته ای که در این بین برایِ ما معما باقی مانده است تاریخ انتشار دقیق این دوربین میباشد.

بر اساس خبرهایِ از پیش درز کرده، سونی دوربین جدید A7III خود را پاییز امسال معرفی و عرضه خواهد کرد. همچنین، منبع خبری ما اشاره میکند که 2 دوربین حرفه ای دیگر با نام هایِ A7rIII و A7sIII نیز در دست توسعه هستند و برایِ معرفی و عرضه در سال 2018 برنامه ریزی شده اند. قطعاً در آینده خبرهایِ بیشتری از این دوربین ها نیز به بیرون درز پیدا خواهد کرد.

منبع: