سونی پس از معرفی سه تلفن همراه میان رده در نمایشگاه CES 2018، حالا در دومین نمایشگاه معتبر سال یعنی MWC 2018 توجه خود را معطوف به مدل های پرچمدار خواهد کرد. معرفی یک یا دو گوشی هوشمند از بالاترین سطح بازار در کنگره جهانی موبایل امسال به نظر قطعی است که با این حساب باید منتظر قدرتمندترین سخت افزار روز نیز در این دو گوشی هوشمند باشیم.

چیپست اسنپدراگون 845 بر اساس شواهد در قلب گوشی های جدید سونی خواهد تپید. صبح امروز در بنچمارک Geekbench یک گوشی هوشمند از سونی مورد ارزیابی قرار گرفت که در قلب آن چیپست و پردازنده اسنپدراگون 845 به کار گرفته شده است. این گوشی با کد 90QB16R در این بنچمارک ثبت شده که علاوه بر چیپست اسنپدراگون 845، از رم 4 گیگابایتی نیز در آن استفاده شده است. اندروید پیش فرض در این دستگاه اندروید 8.0.0 است که احتمالاً نسخه نهایی نیز همین نسخه خواهد بود.

اما از مشخصات سخت افزاری که بگذریم، این دستگاه در تست تک هسته ای بنچمارک Geekbench موفق به کسب امتیاز 2367 و در تست چند هسته ای موفق به کسب امتیاز 8255 شده است. از آنجایی که مشخصات صفحه نمایش این گوشی در بنچمارک ثبت نمیشود، معلوم نیست که این دستگاه مربوط به اکسپریا XZ2 است یا نسخه کامپکت آن که احتمالا هر دو در روز 7 اسفند معرفی خواهند شد.

منبع: