xperia-logo
اکسپریا X Performance اولین و تنها اسمارت فون سونی تا به امروز است که از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده میکند. اسنپدراگون 820 آخرین نسل از چیپست های شرکت کوالکام است که همین حالا در پرچمداران شرکت های مختلف قرار دارد.

سونی با کنار گذاشتن سری Z و به روی کار آوردن سری X فصلی نو در گوشی های هوشمند خود راه اندازی کرد. در بررسی تخصصی اکسپریا X ما به تحسین از این دستگاه پرداختیم، چرا که عملکرد آن به حقیقت از آنچه که روی کاغذ مشاهده میکنیم بهتر بود.

سری X با روی کار آمدن خود در همین ابتدای کار طرفداران زیادی پیدا کرده و حالا به نظر میرسد سونی در حال آماده سازی یک محصول جدید از این خانواده است. این را بنچمارک GFXBench به ما اطلاع میدهد که در آن یک مدل جدید و البته ناشناخته از سونی مشخصات خود را محک زده است.

در بنچمارک GFXBench امروز یک گوشی هوشمند جدید از سونی ظاهر شده که از پردازنده اسنپدراگون 820 قدرت گرفته است. این دستگاه با کد 24UJ95LH34QX77B1 در این بنچمارک وارد شده و مشخصاتی را داراست که در نوع خود عجیب به نظر میرسد. با اینکه اسنپدراگون 820 در این دستگاه به کار رفته اما نمیتوانیم تصور کنیم که پرچمدار آینده سونی باشد.

بسیاری از مشخصات این دستگاه نزدیک به اکسپریا X Performance است. صفحه نمایش آن 5.1 اینچی ثبت شده که اندکی بزرگتر از سه گوشی اولیه سری X است. رم 3 گیگابایتی مشابه با اکسپریا X بوده اما دوربین اصلی آن 21 مگاپیکسلی و دوربین جلو نیز 12 مگاپیکسلی است.
24UJ95LH34QX77B1
همینطور که گفتیم این مشخصات را نمیتوانیم به عنوان پرچمدار آینده سونی قلمداد کنیم. شاید این دستگاه یک مدل مخصوص اپراتور یا منظقه ای خاص باشد و شاید هم سونی آن را به عنوان یک مدل نسبتا مشابه با اکسپریا X Performance در مناطقی که از ورود این دستگاه محروم بودند عرضه کند. به هر حال ما مشتاق هستیم تا خبرهای بیشتری را در روزهای آینده از این دستگاه بشنویم.