sony-xperia-xz-2562-003 (1)
وقتی اکسپریا XZ را با گوشی های پیشین خود مقایسه میکنیم در میابیم که نه تنها با کم کاری در نوآوری در گوشی جدید رو به رو نیستیم بلکه امکانات این گوشی بسیار قابل قبول و در حد انتظار بوده است.

هرچند این گوشی در مقایسه با گوشی پیشین یعنی اکسپریا X Performance از یک پردازنده و از مقدار رم مشابه برخوردارند 10 موردی که قصد داریم به برسی آن ها بپردازیم نشان دهنده این است که گوشی جدید سونی هیولایی جدید در لیست گوشی های این کمپانی است.


1.طراحی جدید یا باز طراحی؟
در ادامه راه طراحی های سونی با شیشه و یا پلاستیک مقاوم و محکم سونی در پرچمدار جدید خود از فلز ALKALEIDO خالص با چاشنی عمق بخشی، روشنایی و براقی استفاده کرده است. بدنه ای که با طراحی زیبا و کاربر پسندانه و دست نواز بر خلاف دیگر گوشی های فلزی بازار بسیار صمیمانه و نرم، تجربه ای لذت بخش به کاربر را القا میکند. علاوه بر اینها باید به این نکات نکته ای دلپذیر با نام ضد آبی این گوشی که بسیار دلتنگش بودیم را نیز اضافه کنیم.


2.رنگی جدید؟ رنگ سال!!!
علاوه بر رنگ های پلاتینیوم و سیاه پرچمدار جدید سونی با رنگ سال یا به عبارتی Serenity نیز عرضه خواهد شد. البته این رنگ با اندکی تیرگی به نام آبی جنگلی شناخته میشود.


3.یو اس بی تایپ C
آینده اندروید و پورت ها در این نوع پورت نهفته شده است و سونی هم همانند کمپانی های دیگر از این نوع پورت برای شارژر خود استفاده کرده است که کار را برای متصل کردن شارژر به گوشی بسیار راحت تر کرده است زیرا دیگر نیازی به مشاهده دستگاه برای اتصال شارژر به آن نداریم.
sony-xperia-xz-2600-010


4.سنسور کمکی تشخیص رنگ RGBC-IR
این سنسور برای شناسایی دقیق میزان تعادل رنگ سفید در محیط های مختلف کاربرد دارد. چه در زیر نور آفتاب باشید و چه در محیطی بسته این سنسور با اندازه گیری دقیق تصاویر را دقیقا بطور چیزی که شما مشاهده می کنید در می آورد.


5.دو سنسور: شب را با یک سنسور فوکوس کنید روز را با یک سنسور مجزا
با استفاده از این دو سنسور در حالت عکسبرداری در روز روشن از سنسور اتوفوکوس پیش بینی کننده و در محیط های تاریک با استفاده از سنسور فوکوس لیزری عکسبرداری کنید. (در مقاله ای جدا کاملا این مورد رو توضیح خواهیم داد)
4K-video-recording (1)


6.تثبیت کننده 5 جهته
یکی دیگر از قابلیت های جدید در دوربین اکسپریا XZ قابلیت تثبیت کنندگی 5 محوره است که این مورد را نیز در مقاله ای جدا به زودی توضیح میدهیم.


7.فیلمبرداری 4K
شاید بنظرتان این مورد عجیب بیاید چون از اکسپریا زد 2 این امکان در گوشی های اکسپریا وجود داشته است. اما این مورد صرفا بدلیل عدم وجود این قابلیت در سری ایکس در این لیست قرار داده شده است.


8.میکروفون و اسپیکر پیشرفته استریو
در این گوشی سونی نهایت کار آمدی را در نظر گرفته است و با بهینه سازی و بروزرسانی تکنولوژی صدا با چاشنی اضافه کردن فناوری نویز کنسلینگ توانسته است خروجی صدای 3 بعدی کاملا قابل قبول و توانایی ضبط صداهایی کاملا شفاف و با کمترین نویز را ارائه کند.
sony-xperia-xz-2589-008


9.اضافه شدن تنظیمات عکسبرداری دستی بیشتر نسبت به نسل های پیشین
این تنظیمات شامل سرعت شاتر، فوکوس دستی و تنظیمات رنگ پیشرفته تر شده و بیش از پیش امکان تصویربرداری حرفه ای تری را به کاربران ارائه میکند.


10.شارژر هوشمند Qnovo
این شارژر وظیفه حفظ سلامتی در این گوشی را دارا بوده و با جلوگیری از شارژر اضافه باتری دستگاه از هرگونه آسیب احتمالی به باتری جلوگیری میکند. البته این مورد در اکسپریا X Performance قرار داشت اما آخرین پرچمداران سری Z فاقد این ویژگی بودند. نظر شما درباره قابلیت های جدید این گوشی چیست؟

sony-xperia-xz-2581-006

منبع: