--پوستر_0

جدای از نقدهای غیرمنصفانه توسط بعضی از سایت ها مبنی بر کیفیت دوربین گوشی های سونی،اما این گوشی آنقدر خوب است که شایستگی حمایت از جشنواره فیلم و عکس همراه را داشته باشد.

گوشی جدید و پیشتاز سونی، Xperia Z2، فرصتی فراهم کرده تا 10 هنرمند نام‌آشنا و گران‌قدر که مهمان دومین جشنواره‌ فیلم و عکس همراه تهران هستند، بخشی از دنیای خود را در فیلم‌هایی کوتاه به تصویر بکشند.

علاوه بر این که این 10 هنرمند فیلم‌های خود را با گوشی Xperia Z2 فیلم‌برداری می‌کنند، تمام عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به حاشیه‌ها و پشت‌صحنه‌ها نیز با همین گوشی تهیه شده است.

و اما دریچه آشنایی با این هنرمندان از نگاه xperia z2 :

 

لیلی رشیدی: از امکانات گوشی Sony Xperia Z2 هیجان‌زده‌ام

لیلی رشیدی که تا به حال یک گوشی قدیمی داشته، از داشتن گوشی جدید سونی بسیار خوش‌حال است و می‌خواهد از تمام امکانات این گوشی هوشمند استفاده کند و اپلیکیشن‌های مختلفی بر روی موبایل‌اش نصب کند.

او میگوید:
«خوبی بزرگ Xperia Z2 نمایشگر آن است، از دیدن عکس در این گوشی لذت می‌برم و مدام دوست دارم با آن عکس بگیرم و برای دوستان‌ام ارسال کنم.»

 

رضا یزدانی: می خواهم بی وقفه فیلم بگیرم

رضا یزدانی می‌گوید می‌خواهد از همه‌ی امکانات گوشی موبایل Sony Xperia Z2 استفاده کند: «اصولا کار با موبایل را خیلی دوست دارم، بنابراین وقتی شنیدم یکی از امکانات Xperia Z2 فیلم‌برداری به‌مدت سه ساعت بی‌وقفه است، تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم تا این قابلیت را به دست خودم امتحان کنم.»

 

بابک حمیدیان: من اساسا با موبایل مخالفم

بابک حمیدیان، اساسا با موبایل مخالف است و می‌گوید: موبایل من همیشه سایلنت است ولی قابلیت‌های تصویربرداری که در گوشی Sony Xperia Z2 وجود دارد بخش زیادی از آثار منفی تلفن همراه را کم کرده و حالا دیگر موبایل یک وسیله‌ی آزاردهنده نیست، بلکه می‌تواند ابزاری برای خلق اثر هنری باشد.

حمیدیان برای ساخت فیلم موبایلی خود یک لیست بلند از ایده‌ها دارد و به‌زودی یکی از آن‌ها را جلوی دوربین موبایل می‌برد.

 

آتیلا پسیانی با تلفن همراه فیلم می سازد

این روزها آتیلا پسیانی سرگرم فیلم جدیدش است، فیلمی که با موبایل Sony Xperia Z2 می‌سازد. البته پسیانی زیاد با موبایل‌اش عکس و فیلم نمی‌گیرد اما انگار ساختن فیلم با موبایل برای‌اش خیلی جذاب است. او می‌گوید: خوش‌حال‌ام که می‌توانم فیلم ساختن با موبایل را در جشنواره‌ی همراه تهران امتحان کنم. جایی که به دور از رقابت می‌توانم کسب تجربه کنم و عده‌ی زیادی فیلم من را ببینند.

 

نیکی کریمی: فیلم ساختن با موبایل ایده بازیگوشانه ایست

نیکی کریمی که قرار است با موبایل Sony Xperia Z2 فیلم کوتاه بسازد، فیلم ساختن با موبایل را اتفاق جالبی می‌داند که نوعی بازیگوشی در خود دارد.

«دوست دارم به عنوان یک فیلم‌ساز، در کنار جوانانی که موبایل تنها ابزارشان برای بروز خلاقیت است فیلم بسازم تا آن‌ها را همراهی کنم.»

 

قباد شیوا: عاشق عکس گرفتنم، مخصوصا با موبایل

کارهای گرافیکی قباد شیوا او را به یکی از 12 گرافیست برتر جهان تبدیل کرده، ولی او غیر از گرافیک، عکاسی با موبایل را در لیست علاقه‌مندی‌های‌اش دارد. البته نمایشگر بزرگ موبایل Sony Xperia Z2 در این علاقه بی‌تاثیر نیست.

«چیزی که برای‌ام جالب است میدان وسیع تصویر این گوشی است. گوشی قبلی من کوچک بود و این میدان تصویر را نمی‌توانستم با آن تجربه کنم. من عاشق تصویرم. با این گوشی کلی عکس گرفته‌ام و از تماشای آن‌ها لذت می‌برم.»

 

پس از نیم قرن نقاشی، گیزلا سینایی فیلم می سازد

گیزلا سینایی پس از نیم قرن نقاشی فیلم می‌سازد. سینایی نقاش مجارستانی تبار ساکن ایران است و قصد دارد با موبایل Sony Xperia Z2 زندگی هنری‌اش را ترسیم کند و این بار به جای بوم نقاشی، ایده‌های‌اش را به‌صورت فیلم نشان دهد.

گیزلا سینایی که همسر خسرو سینایی، مستندساز مطرح ایرانی است، می‌گوید: همیشه در کنار خسرو برای ساختن فیلم‌های‌اش بوده‌ام ولی این اولین بار است که می‌خواهم خودم فیلم بسازم و این برای‌ام کمی ترسناک است.

 

بهروز غریب پور: نمی خواهم از اپراها و عروسک هایم فیلم بگیرم

بهروز غریب‌پور که با استفاده از عروسک‌های‌اش، اپراهای ایرانی را اجرا می‌کند فیلم موبایلی‌اش را در فضایی غیر از فضای کاری خود می‌سازد. او می‌گوید: نمی‌خواهم فیلم‌ام برگرفته از اپراها و عروسک‌های‌ام باشد، فضاهای باز و زندگی شهری برای من جذاب‌ترند.

غریب‌پور برای گرفتن صحنه‌هایی از فیلم‌اش، موبایل Sony Xperia Z2 خود را به آینه‌ی اتوموبیل‌اش وصل کرده و از حرکت‌اش در سطح شهر فیلم می‌گیرد.


فاطمه معتمدآریا: «اگر موبایل آشپزی هم می‌کرد یک همراه واقعی بود!»

فاطمه معتمدآریا فیلم موبایلی خود را بدون حضور هیچ بازیگری و تنها با گوشی Sony Xperia Z2 می‌سازد. او که خود را یک عکاس موبایلی می‌داند در اینستاگرام هم بسیار فعال است و عکس‌هایی از پشت صحنه و اجرای تاترهای خود به اشتراک می‌گذارد. او می‌گوید: به نظرم Sony Xperia Z2 هر کاری که برای عکاسی یا فیلم‌سازی لازم است در اختیارم قرار می‌دهد، اگر آشپزی هم می‌کرد، یک همراه واقعی بود.


فرهاد آییش اولین فیلمش را با موبایل می سازد

«بچه که بودم و تازه رادیو ترانزیستوری آمده بود که بدون سیم برق کار می‌کرد، به تلفنی فکر می‌کردم که بدون سیم کار بکند؛ موبایل رویای کودکی من است. حالا که می‌خواهم با موبایل فیلم بسازم هم خوش‌حال‌ام و هم نگران، چون به نظرم عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل خیلی واقعی‌تر از دوربین‌های حرفه‌ای است.»

فرهاد آییش اولین فیلمش را با Sony Xperia Z2 می‌سازد. او این بار به جای این که جلوی دوربین باشد، پشت دوربین می‌رود تا یک فیلم کوتاه موبایلی بسازد.

 

برای جزئیات بیشتر و مشاهده لینک فیسبوک جهت دیدن تصاویر بیشتر از این هنرمندان به آدرس رسمی سایت جشنواره مراجعه کنید.