MWC-Venue-01-970-80
مطمئنا تا به این لحظه از اتفاقی که فردا قرار است رخ دهد مطلع شدید. ساعت 11 صبح فردا، سونی با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در کنگره جهانی موبایل، از محصولات جدید خود رونمایی خواهد کرد.

با این که تنها 24 ساعت تا آغاز این رویداد مهم و کنفرانس مطبوعاتی سونی زمان باقیست، اما سونی شدیدا در حفظ اسرار خود موفق بوده است. ما هنوز نمیدانیم این آرامش سونی فردا هم ادامه دارد یا اینکه این یک آرامش قبل از طوفان است؟ به هر حال برنامه سونی برای برگزاری کنفرانس مطبوعاتی نشان میدهد که این شرکت چندان هم دست خالی به شهر بارسلون وارد نخواهد شد.

در همین فاصله کوتاه تا آغاز این رویداد بزرگ بد نیست نگاهی به عملکرد سونی در سال های گذشته داشته باشیم. از سال 2012 تا 2015 سونی همواره در این نمایشگاه حاضر بوده و عملکردهای قابل قبولی نیز از خود نشان داده است.

سال 2015: 12 اسفند 1393
اکسپریا تبلت Z4: سال گذشته سونی این رویداد را بدون برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سپری کرد. در رویداد سال گذشته سونی بدون تشریفات خاصی چند محصول از خود را در این رویداد به نمایش گذاشت. مهمترین محصول معرفی شده در رویداد سال گذشته تبلت اکسپریا Z4 بود که جایگزین نسل های قبلی تبلت های 10 اینچی سونی شد.
اکسپریا M4 Aqua: اسمارت فون میان رده سونی با نام اکسپریا M4 Aqua گزینه ای جدید برای آنهایی بود که بدون صرف هزینه زیاد قصد خرید یک گوشی هوشمند ضد آب را داشتند. این دستگاه بعد از چند ماه تاخیر به بازار عرضه شد و هم اکنون نیز یکی از خوش قیمت ترین گوشی های هوشمند سونی است که در بازار وجود دارد.
بلندگوی هوشمند BSP60: یکی از شگفت آور ترین محصولات حاضر در نمایشگاه سال گذشته بدون هیچ تردیدی بلندگوی هوشمند BSP60 است. این بلندگو که همانند ربات عمل میکند به درخواست های شما پاسخ داده و کارهایی که از او میخواهید را انجام میدهد. بررسی تخصصی این بلندگو را میتوانید از سایت تخصصی اکسپریا بخوانید.
هدست SBH70 ضد آب: در بین لوازم جانبی متعددی که سونی در رویدادهای مختلف معرفی میکند، این هدست جایگاه ویژه ای دارد. کیفیت بالا در مقابل مقاومت آن برابر نفوذ آب از هدست SBH70 یک محصول ممتاز ساخته است.
سایر لوازم: در کنار محصولات شاخصی که در رویداد سال گذشته از سونی سراغ داریم، لوازم جانبی دیگری مثل شارژ فندکی و کیبورد BKB50 برای تبلت اکسپریا Z4 نیز جای اشاره دارند.


Xperia-Z4-Tablet-5
سال 2014: روز 5 اسفند 1392
اکسپریا Z2: کنگره جهانی موبایل سال 2014 برای طرفداران سونی تحت تاثیر معرفی اکسپریا Z2 قرار داشت. گل سرسبد اسمارت فون های نیمه اول سال 2014 که بدون شک یکی از موفق ترین اسمارت فون های اکسپریا از ابتدا تا به امروز نیز بوده است. دو سال از معرفی اکسپریا Z2 میگذرد و این دستگاه هنوز هم در سطح اول بازار، یکی از موفق ترین و محبوبترین اسمارت فون های کشور محسوب میشود.
تبلت اکسپریا Z2: سونی سیاست خود را در بازار تبلت ها بر یک اصل بنا نهاده است: کمیت پایین و کیفیت بالا! سونی در بازار تبلت ها بر خلاف بازار گوشی های هوشمند بسیار محدود وارد میشود و معمولا هر ساله یک یا حداکثر دو تبلت را معرفی و روانه بازار میکند. تبلت هایی که همگی در سطح اول بازار قرار دارند. تبلت اکسپریا Z2 نیز در سال 2014 بدون شک یکی از بهترین تبلت های عرضه شده در بازار بوده است.
اکسپریا M2: میان رده ای پرجمعیت از سونی که در سال 2014 شاهد 3 محصول از این خانواده بودیم. معرفی اکسپریا M2 به علت همزمانی با اکسپریا Z2 تا حد زیادی تحت شعاع پرچمدار سونی قرار گرفت اما به تدریج با ورود این دستگاه به بازار، اکسپریا M2 نیز به یکی از موفق ترین گوشی های میان رده تبدیل شد. شاید بتوانیم اکسپریا M2 را یکی از پرفروش ترین میان رده های سونی در سال 2014 بدانیم که در سه نسخه تک سیم کارته، دو سیم کارته و نسخه ضد آب در طول سال گذشته روانه بازار شد.
دستبند هوشمند SWR10: کنگره جهانی موبایل 2014 فرصتی بود تا سونی اولین دستبند هوشمند خود را به طور رسمی معرفی کند. البته این دستبند پیش از آن در رویداد CES 2014 به نمایش گذاشته شده بود اما معرفی رسمی و نهایی آن به MWC 2014 موکول شد.
هدست حذف نویز دیجیتالی مدل ‎MDR-NC31EM‎: یکی دیگر از محصولات موفق سونی در کنگره جهانی موبایل 2014 هدست MDR-NC31EM‎ با قابلیت حذف نویز بود. این هدست خارق العاده قابلیت حذف صداهای اطراف تا 98% را داراست.
سایر لوازم: میکروفن استریو مدل ‎STM10، صفحه کلید Bluetooth مدل ‎BKB 10، کاور SCR10، پایه شارژ مغناطیسی مدل DK36 و نیز نسخه اولیه عینک هوشمند سونی از دیگر محصولاتی بودند که توسط این شرکت ژاپنی در MWC 2014 به نمایش گذاشته شد.
14_Xperia_Z2_Water-970-80


سال 2013: روز 6 اسفند 1391
اکسپریا تبلت Z: سرنوشت تبلت Z دقیقا مشابه با سرنوشتی است که برای دستبند هوشمند SWR10 رخ داد. از تبلت Z دو ماه پیش از کنگره جهانی موبایل و در جربان نمایشگاه CES 2013 برای اولین بار رونمایی شد اما معرفی رسمی و نهایی آن در MWC 2013 اتفاق افتاد. تبلت اکسپریا Z محصولی بود که در سال 2013 موفق به کسب جوایز متعددی شد.

اگر بخواهیم به طور دقیق به کنگره جهانی موبایل 2013 بپردازیم، تبلت اکسپریا Z تنها محصولی بود که در این رویداد به نمایش گذاشته شد. با این حال اسفند 91 برای سونی محصولاتی دیگر را نیز در بر داشت. اکسپریا SP و اکسپریا L دو اسمارت فون از میان رده های سونی بودند که هرچند که معرفی در کنگره جهانی موبایل 2013 نرسیدند، اما در فاصله کوتاهی از این رویداد توسط سونی به نمایش گذاشته شدند.


سال 2012: روز 7 اسفند 1390
اکسپریا P: در اولین روزهای جدایی سونی از اریکسون اولین اسمارت فون میان رده با برند Sony در کنگره جهانی موبایل 2012 به نمایش گذاشته شد. اکسپریا P در زیر سایه اکسپریا S و ion سومین اسمارت فونی بود که پس از جدایی سونی از اریکسون معرفی شده بود.
اکسپریا U: سونی در کنار اکسپریا P یک مدل نسبتا ارزان قیمت را با شکل و شمایلی شبیه به اکسپریا S و P و با نام اکسپریا U معرفی کرد. در واقع این سه دستگاه از نظر ظاهری بسیار شبیه به هم بودند که هر کدام در یک سطح از بازار قرار میگرفتند.